Bitmain Destekli Bifufu, SPAC Anlaşması ile Halka Arz Edilecek

bitmain destekli bifufu spac anlasmasi ile halka arz edilecek2

Kripto madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain tarafından desteklenen kripto madenciliği platformu Bifufu, Arisz Acquisition ile birleşme yoluyla ABD’de listelenmeyi planlıyor. Bifufu’nun yaptığı SPAC anlaşması, 1.5 milyar dolar değerindeki Ariz ile birleşerek Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açılacak.

BiFuFu Salı günü yaptığı açıklamada, Nasdaq’ta yer alan Arisz Acquisition ile 70 milyon dolarlık tam taahhütlü özel yatırımı içeren işletme birleştirme anlaşmasına gideceğini duyurdu. 

bitmain destekli bifufu spac anlasmasi ile halka arz edilecek4

Bitmain Destekli Bifufu, ABD’de Halka Arz Edilecek

Özellikle son dönemdeki kripto paraların genel kabulü ve kullanımlarının artması ile madencilik şirketlerine yapılan yatırımlar bir hayli artmış durumda. Bu artıştan kâr elde etmek isteyen Bifufu gibi şirketler de operasyonlarını genişletmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir basın açıklamasına göre Hong Kong merkezli Bifufu, her büyüklükteki madenciler için tek noktadan hash gücü çözümü sağlamayı hedefliyor. Şirkete göre Bifufu, bulut madenciliği, bireysel madencilik ve madenci barındırma hizmetleri sunarak kullanıcıların etkin bir şekilde yatırım yapmasına olanak tanıyor.

BiFuFu’nun Kurucusu ve CEO’su Leo Lu, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Bu işleme şimdi girmek, hızlı büyüme yörüngemizi sürdürmek ve kripto madenciliği endüstrisindeki küresel ayak izimizi artırmak için en uygun ve stratejik zamanlamadır.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
481.764,37 TL 4,85%
ethereumETH/TRY
32.089,85 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
15,87 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
15,89 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
4.868,50 TL 5,38%
xrpXRP/TRY
6,69 TL 3,31%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,56 TL 3,50%
solanaSOL/TRY
843,76 TL 5,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala