Bithumb, Doğrulanmamış Özel Cüzdanlara Karşı Önlem Alıyor

bithumb dogrulanmamis ozel cuzdanlara karsi onlem aliyor 2

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, 27 Ocak’tan itibaren kullanıcıların kripto varlıklarını doğrulanmamış özel cüzdanlara çekmelerine izin vermeyecek. Borsa kullanıcılara kimlik doğrulaması yapabilmeleri için iki gün süre verildi.

Bithumb Doğrulanmamış Cüzdanlar için Kullanıcılara İki Gün Süre Verildi

Kripto para borsası Bithumb, doğrulanmamış cüzdanlara para çekmeyi yasakladı. Daha önce benzer şekilde bir politika benimseyen Coinone da doğrulanmamış harici cüzdanlara para çekme izni verilmeyeceğini duyurmuştu.

bithumb dogrulanmamis ozel cuzdanlara karsi onlem aliyor

Bithumb borsasının yeni politikası, kullanıcıların sadece kendi özel cüzdanlarını kaydedebileceklerini belirtiyor. Kullanıcıların kayıt işlemini tamamlamak için ek olarak bir kimlik doğrulaması yapması gerekiyor.

Bunun yanında Upbit ve Korbit borsaları da bu politika izinden gidiyor. Ancak Upbit ve Korbit borsaları henüz kişisel kripto cüzdanlarıyla ilgili herhangi bir politika değişikliği yayınlamadı. Ayrıca Güney Kore hükümetinin tüm borsaların bu politikaları benimsemesini gerekli görüyor. Bu nedenle borsaların 25 Mart’a kadar bu politikaları belirlemesi gerekecek.

Son olarak hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz haftalarda Bithumb, Asya ülkesindeki rakipleriyle rekabet edebilmek için NFT pazaryerini başlatacağını duyurmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
456.749,38 TL 4,51%
ethereumETH/TRY
30.366,05 TL 7,27%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
15,87 TL 0,12%
binance-coinBNB/TRY
4.580,17 TL 4,93%
xrpXRP/TRY
6,33 TL 8,26%
binance-usdBUSD/TRY
15,89 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,90 TL 12,41%
solanaSOL/TRY
774,53 TL 13,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,31 TL 8,07%
Bağlantıyı kopyala