Bitget, Army Coin Yüzünden Askıya Alındı

bitget army coin yuzunden askiya alindi

Singapur merkezli kripto varlık borsası Bitget, Singapur Para Otoritesi tarafından askıya alındı. Sebebi ise Güney Koreli K-Pop grubu BTS’nin hayran kitlesi BTS Army’nin desteklediği düşünülen Army Coin.

Bitget, Army Coin Kurbanı Oldu

Financial Times’ta yer alan bilgiye göre, Singapur Para Otoritesi, Bitget borsasının işlemlerini askıya aldı. Bitget, Army Coin yüzünden bir engelle karşılaştı.

Twitter’de yaklaşık 42 milyon, Instagram’da ise 52 milyon takipçisi bulunan BTS’nin hayran kitlesi kendini BTS Army olarak tanımlıyor. BTS Army destekli bir kripto varlık olduğu iddia edilen Army Coin de bu kitlenin bir parçası olarak tanıtılmıştı.

bitget army coin yuzunden askiya alindi 2

Bitget, Army Coin reklamlarıyla adından söz ettirmişti. Hatta borsa, Facebook reklamlarında Army Coin’i “BTS’nin yararına” olarak tanımlamıştı. Reklamlarda, Army Coin ve BTS ilişkisinin ömür boyu süreceğine atıfta bulunan şirket, bu yüzden istikrar konusunda endişe duyulmaması gerektiğine dikkat çekmişti.

Army Coin için reklam 25 Ekim günü yayınlamıştı. Kripto varlığın 27 Ekim’de işlem görmeye başlaması planlanıyordu. 28 Ekim’de BTS’nin ajansı HYBE, BTS’nin bu kripto para birimiyle ilgisinin olmadığını söyledi. Parayı tanıtmak için kullanılan BTS ile hiçbir anlaşma olmadığının da altı çizildi.

Açıklamada ayrıca kripto paradan finansal olarak etkilenmiş olabilecek herkesin yasal makamlarla iletişime geçmesi de istendi. 

FT’nin raporuna göre şirketin web sitesi; MAS tarafından lisanslandığı iddiasını internet sitesinde kaldırmıştı. Borsa, Singapurlu kullanıcılar için de engellendi.

bununla birlikte Army Coin’i listeleyen bir başka kripto varlık borsası CoinTiger, kripto varlıkla işlem yapma imkanı sunmaya devam ediyor. CoinGecko verilerine göre, haberin yazımı itibariyle, Army Coin, CoinTiger’da 0,075 ABD dolarından işlem görüyordu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.902,68 TL 0,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.291,66 TL 1,20%
tether
Tether (USDT) 13,35 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,13 TL 1,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,32 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,14%
solana
Solana (SOL) 1.241,44 TL 0,47%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,88%
terra-luna
Terra (LUNA) 827,62 TL 7,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,87 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala