Bitfury CEO’su Brian Brooks’tan, Kripto Para Açıklaması

bitfury ceosu brian brookstan kripto para aciklamasi

Daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nin Para Birimi Denetleme Ofisi’ne başkanlık eden Bitfury Group CEO’su Brian Brooks, kripto para birimleri hakkında açıklama yaptı. Brooks’a göre kripto değerlemelerinin ABD dolarının yerini alabilecekleri fikrine bağlı olmaması gerekiyor.

Eski ABD Para Birimi Denetleme Ofisi Başkanına Göre Kripto Doların Yerini Alamaz

Eski ABD başkanı Donald Trump döneminde ABD’nin eski Para Birimi Denetleme Ofisi başkanı olan Brian Brooks, kripto fiyatlarının para biriminden ziyade internet hisseleri gibi görülmesi gerektiğini belirtti. Şu anda Bitcoin madenciliği ve kripto teknoloji şirketi Bitfury Group’un CEO’su olan Brooks, yaptığı son röportajda, kripto para birimleriyle ilgili en büyük yanlış anlaşılmanın, “ABD dolarını değiştirmek için harika bir iş çıkartmıyorlarsa, kriptonun misyonunun yerine getirmiyor olması” olduğunu dile getirdi. Brooks açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kripto para birimlerinin çoğu, merkezi bankacılık sistemini, banka kontrolüne karşı kullanıcı kontrolüne izin veren ağlarla değiştirmekle ilgilidir… fiyatları olan kripto varlıkları daha çok internet hisse senetleri gibidir. Bu anlamda kripto para birimlerinden olan Bitcoin, Ethereum ya da Ripple veya başka bir şeyin ABD dolarını değiştirmeye çalışması değil, değer aktarma sistemini değiştirmeye çalışıyor olmasıdır.

bitfury ceosu brian brookstan kripto para aciklamasi 2

Brooks ayrıca kripto para birimlerindeki düşüşlere rağmen Bitcoin’in son 12 ayda S&P 500’den 5 kat daha iyi performans gösterdiğini ve ABD hisse senetlerinin geleceğinin olmadığını belirtti. Son olarak kripto para birimlerinde yaşanan bu düşüşte kripto para birimlerinin fiyatlandırılması Brooks’a göre Google’ın oynaklığının nedenlerine göre daha fazla değil.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.229,18 TL 7,31%
ethereumETH/TRY
29.478,24 TL 10,65%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,07 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.152,74 TL 2,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,15 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 5,83%
cardanoADA/TRY
8,31 TL 7,46%
solanaSOL/TRY
664,50 TL 4,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,02%
Bağlantıyı kopyala