Bitfarms’ın Bitcoin Madencilik Geliri Yüzde 40 Düştü

bitfarmsin bitcoin madencilik geliri yuzde 40 dustudgfs

Kripto para piyasasının zor dönemden geçmesi ile beraber kripto odaklı birçok şirket bu durumdan oldukça etkilendi. Son olarak Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms da yaşanan bu düşüşten etkilendi. Bitfarms, Bitcoin madencilik gelirinin Haziran ayında bir önceki aya göre yaklaşık yüzde 40 düştüğünü görürken, Bitcoin değerinin yaklaşık üçte birini kaybetti.

Bitfarms’ın Bitcoin Madencilik Geliri Düştü: Yüzde 40

Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms tarafından yapılan açıklamaya göre; şirket Haziran ayında toplam 420 BTC çıkararak Mayıs ayına göre sadece yüzde 2,6’lık hafif bir düşüş yaşadı. Aynı süre içinde hash oranını saniyede 0,2 exahash (EH/s) artırdı.

bitfarmsin bitcoin madencilik geliri yuzde 40 dustud

Bitfarms‘ın baş madencilik sorumlusu Ben Gagnon, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu büyüme, 30 günlük yaklaşık 222 EH/s’den 212 EH/s’ye kadar genel ağ hash oranındaki son düşüşlerle birleştiğinde, pazar payı kazanmak ve Temmuz ayında günlük mayınlı Bitcoin’lerimizi artırmak için iyi bir konumda olduğumuza işaret ediyor. 

Şirket ayrıca , Galaxy Digital’den aldığı 100 milyon dolarlık kredinin bir kısmını ödemek için yaklaşık 3.000 BTC satarak daha önce elinde tuttuğu Bitcoin’in yaklaşık yarısı ile ayı kapattı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.986,61 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
35.071,75 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.748,76 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
10,29 TL 1,63%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,35%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
818,79 TL 3,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 10,14%
Bağlantıyı kopyala