Bitfarms, Galaxy Digital’den Aldığı BTC Destekli Krediyi Artırdı

bitfarms galaxy digitalden aldigi btc destekli krediyi artirdi 2

Bitcoin madencisi Bitfarms, Blockchain ve kripto para finansal hizmetler sağlayıcısı Galaxy Digital Holdings’den 100 milyon dolarlık Bitcoin destekli bir kredi aldı. Bitfarms ilerleyen zamanlarda bu krediyi artırmayı planlıyor.

Bitfarms, Galaxy Digital’den Kredi Aldı

Toronto merkezli Bitcoin madencisi Bitfarms, Galaxy Digital Holdings’den 100 milyon dolarlık bir kredi aldı. Bitfarms altı aylık bir vade ile yıllık yüzde 10,75 faiz oranıyla şimdiden kredinin 60 milyon dolarını çekti. Bitfarms yaptığı bir açıklamaya göre önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazlasını çekmeyi planlıyor.

bitfarms galaxy digitalden aldigi btc destekli krediyi artirdi

Bitcoin madencisi Bitfarms CFO’su Jeff Lucas konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı;

100 milyon dolarlık yeni BTC kredisi, çeşitlendirilmiş finansman stratejimize başka bir bileşen ekliyor. Aynı zamanda inşa halindeki 298 Megawatt madencilik kapasitesine sahip dört çiftliği içeren küresel büyüme girişimlerimizi finanse etmek için önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

Bitfarms, aldığı krediyi gelecek yıl 31 Aralık’a kadar 8 EH/s hashrate ulaşmak için kullanmayı planlıyor. Ayrıca Bitfarms, şu anda bünyesinde 3.300’den fazla Bitcoin olduğunu da vurguladı. Bunun yanında hatırlatmak gerekirse Kanada merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, geçtiğimiz Kasım ayında Arjantin‘deki maden çiftliği ile ilgili ayrıntıları paylaştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala