Bitfarms, 1000 Adet Bitcoin (BTC) Aldığını Açıkladı

bitfarms 1000 adet bitcoin btc aldigini acikladi 2

Kanada merkezli bir kripto madencilik şirketi olan Bitfarms, Ocak ayının ilk haftasında 43,2 milyon dolar değerinde 1.000 Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu. Bitfarms yaptığı bir açıklama ile yapılan bu satın alma ile şirketin, Bitcoin varlıklarını yüzde 30 artırarak, 4.300’ün üzerine çıkardı.

Bitfarms, 1.000 Bitcoin için 43.2 Milyon Dolar Ödedi

Kripto madencilik şirketi olan Bitfarms, geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşü fırsata çevirerek, 1000 Bitcoin (BTC) satın aldı. Şirket bu satın alımla beraber, bünyesindeki toplam varlıklarını 4.300’ün üzerine çıkardı.

bitfarms 1000 adet bitcoin btc aldigini acikladi 3

Bitfarms Kurucusu ve CEO’su Emiliano Grodzki konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bitfarms’taki yol gösterici şirket stratejimiz, hissedarlarımızın yararına en düşük maliyetle ve en hızlı sürede en fazla Bitcoin’i biriktirmektir. Bu amaçla, sermaye tahsisimizi sürekli olarak optimize ederiz. Madencilik donanım fiyatları yüksek kalırken BTC’deki düşüşle birlikte, parayı BTC’ye taşıma fırsatını yakaladık. Operasyonel büyüme stratejimizi hayata geçirme ve 2022 yılı sonuna kadar 8 exahash/saniye hedefimizi gerçekleştirme kararlılığımızı sürdürüyoruz.

Bunun yanında Bitfarms geçen hafta, 2021 yılında 3.452 Bitcoin çıkardığını da duyurmuştu.

Son olarak Bitfarms, 2022 yılının ilk günü Blockchain ve kripto para finansal hizmetler sağlayıcısı Galaxy Digital Holdings’den 100 milyon dolarlık Bitcoin destekli bir kredi almıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 587.453,00 TL 0,48%
ethereum
Ethereum (ETH) 45.296,22 TL 1,21%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.760,31 TL 2,94%
tether
Tether (USDT) 13,53 TL 0,12%
solana
Solana (SOL) 1.998,53 TL 0,12%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,53 TL 0,12%
cardano
Cardano (ADA) 17,31 TL 1,43%
xrp
XRP (XRP) 10,61 TL 1,54%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.164,00 TL 5,64%
polkadot
Polkadot (DOT) 383,04 TL 4,71%
Bağlantıyı kopyala