Bitdeer, Le Freeport’u 29 Milyon Dolara Satın Aldı

Bitdeer Le Freeportu 29 Milyon Dolara Satin Aldi

Kripto şirketleri arasındaki satın alımlar tüm hızıyla devam ediyor. Sektörde yaşanan büyüme ile birlikte yatırımlar, iş birlikleri ve satın alımlar artarken, son olarak bir satın alım haberi de Bitdeer tarafından geldi. Şirket, Asya merkezli Le Freeport‘u 28.4 milyon dolara satın aldı.

Bitdeer Le Freeportu 29 Milyon Dolara Satin Aldi 1

Bitdeer, Le Freeport’u 29 Milyon Dolara Bünyesine Kattı

Çinli kripto milyarderi Jihan Wu yeni şirket satın alımları ile büyümeye devam ediyor. Bloomberg tarafından paylaşılan detaylara göre Wu’nun şirketi Bitdeer Technolohies, 28.4 milyon dolara Le Freeport’u bünyesine kattı. Asya’nın Fort Knox’u olarak adlandırılan Wu, güzel sanatlar, değerli taşlar, altın ve gümüş şirketini İsviçreli sanat yatırımcı ve kurucusu Yves Bouvier liderliğindeki hissedarlardan satın aldığını söyledi. 

Satın alım resmi olarak açıklanmazken satın alımı detayları da açıklanmadı. Micree Zhan ve Jihan Wu tarafından kurulan şirket, iki ortak arasındaki anlaşmazlık sonrası ikiye ayrıldı. Zhan, Wu’nun hissesini satın alarak Bitmain2in tasarımı ve üretim işini ele alırken Wu, Bitdeer’i elinde tuttu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.354,34 TL 3,61%
ethereumETH/TRY
25.161,60 TL 2,69%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.482,09 TL 3,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,55 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
8,85 TL 4,83%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,18%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
631,09 TL 3,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 9,19%
Bağlantıyı kopyala