Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Yüzde 2,35 Azaldı

bitcoinin madencilik zorlugu yuzde 235 azaldi

Kripto para piyasasındaki düşüş Bitcoin madenciliğini de etkisi altına aldı. Bitcoin madencilik zorluk seviyesi, 2022 yılının ikinci en büyük düşüşünü yaşıyor.

Bitcoin Madencilik Zorluğu, İki Hafta İçinde Azaldı

BTC.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin‘in madencilik zorluğu son iki hafta içinde yüzde 2,35 azaldı ve 2022’nin başlangıcından bu yana ikinci büyük düşüşünü yaşadı.

bitcoinin madencilik zorlugu yuzde 235 azaldi

Blok üretiminin hızını ayarlamak için iki haftada bir güncellenen madencilik zorluğu, piyasa düşüşleri sırasında önemli ölçüde azalma eğiliminde gösteriyor. Artık kâr edemeyen, madenciler ekipmanlarını kapatmak zorunda kalıyor.

Bu arada madencilik zorluğunun ne olduğuna da kısaca bakmak gerekirse, bir madencinin ödül olarak Bitcoin’leri kazmak için Blockchain işlemleri doğrulamak için ne kadar sıkı çalışması gerektiğini ölçen bir metrik diyebiliriz.

Mayıs ayının başlarında, Bitcoin’in madencilik zorluğu, önemli bir piyasa düzeltmesinin zirvesinde 31.25 trilyona kadar yükseldi.

Arcane Research tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin madencilik firmaları Mayıs ayında ürettikleri tüm paraları sattı ve bu da düşüş eğilimine yol açıyor.

Madenciler, geniş varlıkları nedeniyle en etkili piyasa katılımcıları arasında yer alıyor. Bu nedenle, mevcut hareketleri piyasa için önemli bir konumda bulunuyor.

CoinGecko‘nun verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı haberin yazımı itibariyle 20.498 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.697,12 TL 1,27%
ethereumETH/TRY
18.775,79 TL 3,25%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.812,05 TL 3,49%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,28%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,70 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
585,31 TL 3,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala