Bitcoin Yılı Yüzde 67 Artışla Kapatıyor

bitcoin yili yuzde 67 artisla kapatiyor

Kripto para dünyası 2021 yılında oldukça heyecan verici gelişmelere şahit oldu. Bunlardan biri de Bitcoin’in (BTC) 69.000 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmasıydı. Yükselişler ve düşüşler yaşadığımız bu yılda Bitcoin (BTC) yılı geçen seneye nazaran yüzde 67’lik bir artışla kapatıyor.

Haberimizin yazımı itibarıyla 48.040 dolar olan Bitcoin (BTC) 48.000 dolar sınırında fiyatlanıyor. Gün içerisinde 48.475 dolara kadar çıkan BTC, yatırımcıları tarafından yılın son gününde dikkatle takip ediliyor.

grayscale bitcoin trustin gbtc 8 yillik tarihinde bir ilk

Bitcoin Yılı Yükselerek Kapattı

Bitcoin’in (BTC) fiyatı bir süredir düşüşte seyrederken yıl içerisinde oldukça hızlı sıçramalar yaşardı. Özellikle ilk SEC’in ilk ETF onayı sonrası 69.000 dolar seviyesini gören Bitcoin (BTC), günücü bir kez daha kanıtlamış oldu.

Tam bir yıl önce 29.435 dolar olan Bitcoin (BTC), yüzde 67’lik bir artış ile uzun süreli yatırımcılarını sevindirmeyi sürdürdü ve yılı yükselerek kapattı.

Diğer taraftan Ethereum (ETH) yüzde 407 gibi devasa bir fark ile rakibini geçmiş durumda. 2020’nin son günü 724 dolar olan Ethereum (ETH), haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 3.781 dolardan alıcı buluyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.902,93 TL 4,36%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.466,80 TL 5,78%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,55%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.169,05 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,53%
solana
Solana (SOL) 1.325,64 TL 11,95%
xrp
XRP (XRP) 8,26 TL 4,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,70 TL 2,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,29 TL 8,70%
Bağlantıyı kopyala