Anasayfa Haberler Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Koşusu Yakında Başlayabilir

Bitcoin’de Yeni Bir Boğa Koşusu Yakında Başlayabilir

Bir kripto para teknik analistine göre, 2019'un ikinci yarısından itibaren Bitcoin'de yeni bir boğa koşusu başlayacak...

0
Bitcoin Boğa Piyasası

Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının fiyatı 2019’un ilk günlerinden bu yana önemli ölçüde düşmeye devam etse bile önemli bir trader 2019’un sonuna kadar toparlanma olacağını öngörüyor.

Tarih Yakında Tekerrür Edecek

Genel olarak kripto para piyasa analisti varlık sınıfındaki düzeltmenin bu yılın ilk yarısında başlamasını bekliyor. Kasım 2017’den bu yana Bitcoin, 5.000 dolar ila 6.000 dolar arasındaki ana direnç seviyelerini kırmak için mücadele ederken ivme kaybetti. Öncü kripto para biriminin kısa vadeli eğilimindeki güçsüzlük diğer dijital varlıklarda büyük değer kayıplarına neden oldu.

Takma adı “Galaxy” olan kripto para teknik analisti, 2019’un ikinci yarısında Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketine dayanarak varlığın 10 ila 12 ay içinde büyük kazanımlar kaydedebileceğini söyledi. Analist şöyle dedi:

2015 ayı piyasasını bitiren 420 gün noktasına yaklaşıyoruz ve eğer tarih tekerrür ederse 2019’un ortasından itibaren birkaç aylık birikim ve yeni bir boğa konuşusu başlayabilir.

Tarihsel olarak Bitcoin geçtiğimiz dokuz yıl boyunca yüzde 85’lik bir düzeltmeden kurtularak yükselişe geçmesi ortalama 62 hafta sürdü. Ayı piyasasının Ocak ayındaki başlangıcından Mart ayına kadar ki süreç ise 15 aylık bir döneme tekabül ediyor. Bazı analistler, kripto para birimlerinin ayı piyasasının son aşamasında olduğuna ve 2019’un ikinci çeyreğinde iyileşme belirtileri göstermeye başlayabileceğine inanıyor. Tanınmış bir kripto para birimi araştırmacısı ve Woobull.com’un kurucusu olan Willy Woo, Kasım ayının sonlarında Bitcoin fiyatındaki büyük düşüşden öncesi şunları söylemişti:

Blockchain görünümüne bakarak bir dip için zamanlamanın 2019’un ikinci çeyreği civarında olabileceğinden şüpheleniyorum. Bundan sonra gerçek biriktirme dönemine gireceğiz, ancak ondan sonra uzun bir yükseliş dönemi başlıyor.

Kripto para piyasası, ortaya çıkan olaylardan veya haberlerden nadiren etkilenir. Daha ziyade, piyasa öncelikle duyarlılığa dayanarak hareket eder. Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının toparlanma ve biriktirme aşamasına girmeleri için piyasanın bir kez daha canlanması gerekiyor. 2017’deki Bitcoin hareketine benzer şekilde, bazı analistler 2019’da kripto varlıkları için sıkıcı bir yıl olacağını söylüyorlar, ancak 2018’in sonundaki dönemde değerde ani bir dalgalanma yaşayan dijital varlıkların potansiyelini hiçbir şekilde reddetmiyorlar.