Bitcoin Yatırımcısı Tesla İçin İkinci Çeyrek Kötü Geçti

bitcoin yatirimcisi tesla icin ikinci ceyrek kotu gecti

Son olarak Twitter’ı satın alan Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, dönem dönem Bitcoin satın alımları da gerçekleştiriyordu. Dünya genelinde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle Tesla’nın yılın ikinci çeyreğinde 440 milyon dolarlık zarar açıklaması bekleniyor.

Tesla Son Bilançosunda 440 Milyon Zarar Açıklayabilir

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin haberin yazımı esnasında 19.250 dolardan işlem görüyor. Elektrikli otomobil şirketi Tesla, 2021 Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı gerçekleştirmesi, yatırım camiasından büyük bir heyecan yaratmıştı. Tesla’nın bu hamlesi sonrasında bazı şirketler de Bitcoin (BTC) alımı yapmış ve lider kripto para biriminin fiyatı rekor seviyelere ulaşmıştı.

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, Mart 2021’de kripto para biriminin likiditesini test etmek amacıyla varlıklarının bir kısmını satmıştı. Şirketin geçtiğimiz mayıs ayında ödemeler için Bitcoin ödeme seçeneğini kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından Tesla’nın Bitcoin varlıkları o zamandan günümüze bir değişim göstermemişti. Şubat 2022’de ise şirketin Bitcoin varlıklarının 2 milyar dolar değerinde olduğu açıklanmıştı.

bitcoin yatirimcisi tesla icin ikinci ceyrek kotu gecti 2

Dünya genelinde yaşanan yüksek enflasyon, Ukrayna ve Rusya savaşı ve diğer ekonomik sorunlar nedeniyle büyük şirketler zor günler geçiriyordu. The Telegraph’ın haberine göre Tesla yakında açıklayacağı üç aylık raporunda 440 milyon dolarlık bir değer düşüşü açıklaması bekleniyor. Şirketin Bitcoin yatırımlarından doları 51 milyon dolarlık bir değer düşüşü yaşayacağı da iddia edilenler arasında yer alıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.462,68 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
31.214,04 TL 6,44%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.106,67 TL 8,08%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,14 TL 9,28%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 12,98%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala