Bitcoin Yanlısı Başbakan, Fiji’nin Pasifik Adalarında Göreve Başladı

bitcoin yanlisi basbakan fijinin pasifik adalarinda goreve basladiasd

Kripto para birimlerinin birçok ülkede benimsenmesi ile beraber lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) öne çıkıyor. Genel olarak birçok siyasi isim de Bitcoin yanlısı olarak anılıyor. Bu kez Bitcoin yanlısı bir siyasi isim Fiji de göreve başladı. Son olarak çıkan haberlere göre; Yeni seçilen Bitcoin yanlısı bir Başbakan, Fiji’nin Pasifik Adalarında göreve başladı. Yeni lider Sitiveni Rabuka, Fiji’deki görevi devraldı.

Bitcoin Yanlısı Sitiveni Rabuka, Fiji’deki Görevi Devraldı

Tongan asilzadesi ve Tonga parlamentosunun eski bir üyesi olan Lord Fusitu’a, komşu ülkesinden gelen haberleri Twitter’da paylaştı. Fusitu’a, Rabuka’ya Fiji’nin Tonga gibi Bitcoin yasal ihalesini nasıl yapabileceğini adım adım anlattığını ve iki 2023’te Pasifik için Yasal İhale Seneti olabileceğini belirtti.

Lord Fusitu’a Twitter hesabı üzerinden “Yeni Başbakan kesinlikle Bitcoin yanlısı” açıklamasını yaptı.

Geçen yıldan beri ona adım adım yol göstermek için yakınlaştırma yoluyla yaptığımız, bitcoin yasal ihalesini nasıl benimseyebileceği konusunda benimle görüşmek istedi.

Bitcoin’in Fiji’deki finansal katılımı iyileştirme potansiyeli, ülkenin coğrafyası ve ekonomik durumu göz önüne alındığında özellikle önemlidir. Pasifik Okyanusu’nda bulunan Fiji, 330’dan fazla adadan oluşuyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.736,59 TL 2,02%
ethereumETH/TRY
30.336,00 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,50%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,00%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala