bitcoinBTC/TRY
1.094.431,18 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
59.278,82 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
28,98 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.598,08 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
17,57 TL 0,25%
solanaSOL/TRY
1.729,92 TL 0,74%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
59.218,03 TL 0,74%
cardanoADA/TRY
10,90 TL 1,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,30%

Paylaş

Bitcoin ve Ethereum İşlem Ücretleri Yüzde 90 Düştü

bitcoin ve ethereum islem ucretleri yuzde 90 dustu

Son zamanlarda Ethereum‘un işlem ücretlerindeki düşüş haberlere konu oluyor. Bitcoin ve Ethereum işlem ücretlerinde son ayların en düşük seviyeleri görüldükçe, bu ağlar kullanıcılar için daha uygun fiyatlı hale geliyor.

Bitcoin ve Ethereum İşlem Ücretleri Ne Seviyede?

CryptoRank’in verilerine göre, Bitcoin ve Ethereum’un son birkaç ay içindeki işlem ücretleri yüzde 90’lık düşüş yaşadı. 15 Mart’ta atılan bir tweete göre, Ethereum işlem ücreti 8,20 dolar olduğu görülüyor. Bitcoin’deki işlem ücreti ise 1,56 dolar.

Bu iki lider ağdaki ücretlerin düşük olması, işlem yapmak isteyen kullanıcı sayısında potansiyel bir artışa yol açabilir.

Tabii son zamanlarda Bitcoin ve Ethereum‘da yaşanan tek olumlu gelişme bu değil. 14 Mart 2022’de Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi, Bitcoin, Ethereum ve diğer popüler kripto para birimlerinin altında yatan Proof-of-Work (PoW) mekanizmalarının yasaklanmasına karşı oy kullanmaya karar verdi.

15 Mart’ta Bitcoin fiyatı, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin kripto faiz oranlarına ilişkin kararı öncesinde 39.000 doların altında konsolide oldu.

Son olarak CoinMarketCap verilerine bakacak olursak,

Haberin yazımı sırasında Bitcoin 39.337 dolardan, Ethereum ise 2.631 dolardan alıcı buluyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala