Bitcoin Pizza Günü Kutlaması: 500 USDT, 10 USDT

bitcoin pizza gunu borsalar

Dün kripto para ile yapılan ilk alışverişin 13. yıl dönümü kutlandı. Bilindiği üzere Laszlo Hanyecz, 2 Papa John’s pizzası için 10 bin BTC ödemesi yaparak tarihe geçmişti. Birçok firma çeşitli kampanyalar, promosyonlar ve etkinliklerle Bitcoin Pizza Günü’nü daha eğlenceli hale getirirken, özellikle kripto para borsalarının bu konuda başı çektiği görüldü. Peki Türkiye’de Pizza Günü nasıl kutlandı?

Kripto Şirketleri Bitcoin Pizza Günü Nasıl Kutladı?

Kimi borsa kullanıcılarına paket paket pizza gönderirken, kimi borsa çeşitli promosyonlar sundu. Örneğin Paribu, Papa John’s ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında; Paribu hesabında Bitcoin’i olan kullanıcıları ile Pizza Günü’ü kutladı. Hatta, kutlamaya devam ediyor. 20 Mayıs günü başlayan Papa John’s büyük boy pizza kampanyasında kod alımı 22 Mayıs itibariyle bitmiş olsa da kod kullanımı 24 Mayıs gününün sonuna kadar devam edecek.

Paribu’dan aldığımız bilgilere göre, kampanyanın başladığı günden son gününe kadar, hesabında BTC tutan, 21 binden fazla kullanıcı kod aldı. Tabii söz konusu sayıların, hesabında BTC tutan tüm Paribu kullanıcılarını oluşturmadığını belirtelim. Sayılar sadece kampanya katılımlarını temsil ediyor.

Paribu Pizza günü kapsamında 21 bin kodu dağıtılmıştı. Bu kodlardan 15 bini kullanıdı.

Binance de Pizza Günü canlı yayını yaparak bu günü kutladı. BtcTurk Bitcoin Pizza Günü’ne özel Blockstream Jade Donanım Cüzdan yarışması başlatmıştı. Binance Türkiye de Bitcoin Pizza Gününü 500 USDT Ödüllü Webinar ile kutladı.

Bitcoin Pizza Günü, özellikle kripto para borsaları için oldukça önemli. Dolayısıyla birçok borsa, yeni kampanyasını duyurdu. Paribu ve Binance TR’nin yanında BtcTurk de Bitcoin Pizza Günü’nü donanım cüzdanı hediye ederek kutladı.

Benzer şekilde diğer borsalarda Pizza Günü ile ilgili birçok Bitget Türkiye de bu borsalar arasında yer alıyor. Bitget yaptığı etkinlikte kullanıcılara 10 USDT vereceğini açıklamıştı.

Bitci de Pizza Günü’nü Pizza Haftası’na çevirdi. Bitci’ye üye olan ilk 500 kişiye Little Ceasars’dan hediye pizza verileceğini duyurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala