Bitcoin Piyasa Değeri, Trilyon Dolara Göz Kırptı

bitcoin piyasa degeri trilyon dolara goz kirpti

El Salvador’un Bitcoin hamlesinden sonra, dünyanın en değerli kripto parası da uçuşa geçti. Bitcoin piyasa değeri ile 1 trilyon dolara ulaşmaya yaklaştı. 7 Eylül itibariyle Bitcoin’i tedavüle koyan ilk ülke El Salvador, bu tarihi olay ile birlikte Bitcoin’in fiyat artışında da lokomotif görevi gördü.

Bitcoin fiyatı, son zamanların gün içi en yüksek seviyesine ulaştı. Fiyat, 52.956 doları gördü. El Salvador’da bu konuyla ilgili iki farklı görüş var. Bir kısma göre, El Salvador ekonomik özgürlüğe doğru gidiyor. Diğer bir gruba göre ise hükümet, ülkenin kaynaklarını başka bir yere yönlendirmeli.

Bitcoin Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Yaklaştı

7 Eylül gününün ilk saatlerinde, El Salvador’un başkanı Nayip Bukele, ülkenin 200 BTC aldığını söyledi. Böylece ülkedeki BTC sayısı 400 adede ulaştı. Bunun sonrasında kripto para biriminin değerinde de önemli bir artış oldu.

bitcoin piyasa degeri trilyon dolara goz kirpti 2

Geçen hafta El Salvador Kongresi, amiral gemisi kripto para biriminin ABD dolarına otomatik olarak dönüştürülmesini sağlamak olan 150 milyon dolarlık bir Bitcoin fonunun oluşturulması teklifini onaylamıştı.

Çıkan yasa genel nüfus tarafından henüz benimsenmiş olmasa da, Başkan Bukele, tüm yenilikler gibi kriptonun da bir “öğrenme eğrisi” olduğunu iddia etti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 401.538,74 TL 0,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.357,55 TL 2,43%
cardano
Cardano (ADA) 20,09 TL 1,45%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.481,81 TL 2,71%
xrp
XRP (XRP) 9,03 TL 2,50%
solana
Solana (SOL) 1.182,39 TL 9,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 285,36 TL 2,70%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,05 TL 1,64%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,33%
Copy link
Powered by Social Snap