Bitcoin Neden Yükseldi? Son Dakika Bitcoin Haberleri

bitcoin neden yukseldi son dakika bitcoin haberleri 2

Elde edilen son verilere göre lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) 46.800 doların üzerine çıktı. Son 6 gündür yükseliş sinyalleri veren Bitcoin (BTC), son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 46.800 doları görmeyi başardı. Peki uzun süredir yükseliş sinyalleri veren Bitcoin (BTC) neden yükselişe geçmiş olabilir? Birlikte inceleyelim.

Peki Bitcoin (BTC) Neden Yükseldi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaşarak yatırımcılarını sevindirdi. Bitcoin’in bu yukarı yönlü hareketi son 24 saat için 410 milyon doların üzerinde tasfiyenin yaşanmasında da etkili olduğunu da belirtelim.

bitcoin btc son 3 ayin en yuksek seviyesine cikti

Genel olarak kripto paraların fiyat hareketleri birçok nedenden dolayı hareketlilik kazanabilir. Her ne kadar varlıkların fiyatındaki yaşanan artışın nedeni kesin olarak bilinemese de, tahmin yürütmek çok zor değil.

Örnek verecek olursak Singapurlu QCP, bu yükselişin daha geniş bir ralliye işaret ettiğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Bunun yanında bu ivmeye bir neden olarak, Luna’da devam eden Bitcoin (BTC) alımları olabilir.

Bunun yanında geçtiğimiz günlerde Bitcoin yükseliş sinyalleri vermeye başlamıştı. Öyle ki kripto para piyasasında son önemdeki istikrarlı seyir küçük büyük yatırımcıların ilgisini çekti.

Geçtiğimiz günlerde IntoTheBlock tarafından paylaşılan bir grafikte bu sayının 40.25 milyon olduğu belirtilmişti. Bitcoin’i tutan adreslerin sayısı 24 Mart itibarıyla rekor kırmıştı. Bu haberin hemen ardından ise portföyünde Bitcoin tutan adreslerin sayısı hızla artarken Bitcoin 44.800 doları aştığında kripto piyasası da 2 trilyon dolarlık piyasa değerini geri aldı.

Ayrıca belirtmek gerekirse Kuzey Amerika’daki ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF), yatırımcılara doğrudan token sahipliğinin üzerinde riske göre ayarlanmış getiriler sağlamak için tasarlanan Purpose Bitcoin ETF‘sinin de sahip olduğu Bitcoin (BTC) sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.726,08 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
33.675,97 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.241,45 TL 2,46%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 1,62%
staked-etherSTETH/TRY
33.589,56 TL 2,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,47%
Bağlantıyı kopyala