Bitcoin Madencisi Marathon’un CFO’su Görevinden Ayrılıyor

bitcoin madencisi marathonun cfosu gorevinden ayriliyor

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan Marathon Digital cephesinden beklenmedik bir ayrılık açıklaması geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Marathon Digital’in CFO’su olarak görev yapan Hugh Gallagher’in görevinden ayrılacağı ifade edildi.

Marathon’un CFO’su Mayıs Ayında Görevini Bırakıyor

Bitcoin madencilik şirketleri son on ayın en yüksek gelirlerini yakalamışken, en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan Marathon Digital’de beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, şirketin bir süredir CFO’su olarak görev yapan Hugh Gallagher’in 12 Mayıs 2023 tarihi itibariyle emekli olacağı belirtildi. Bununla birlikte şirket yeni bir CFO bulmak için dışarıdan bir araştırma başlattı.

bitcoin madencisi marathonun cfosu gorevinden ayriliyor 2

Marathon Digital’deki görevinden ayrılacak olan Hugh Gallagher açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Marathon Digital’e, organizasyonu büyük genişletme planları aracılığıyla desteklemek ve şirketin finans ekibini oluşturmaya yardımcı olmak amacıyla katıldım. Hash oranının artması, Bitcoin üretiminin daha istikrarlı hale gelmesi ve ekibin artık güçlü bir konumda olması sebebiyle emeklilik kararı aldım. Şirkette geçirdiğim görev sürem boyunca kaydetmiş olduğumuz ilerlemeden gurur duyuyorum.

Son olarak Marathon Digital Başkanı ve CEO’su Fred Thiel konu hakkında, “Hugh Gallagher, finans stratejimizi geliştirmede, finans ekibimizi oluşturmada ve başlangıç aşamasında olan bir şirketten daha sofistike bir organizasyona geçişimizde kilit bir rol oynadı.” ifadelerini kullandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.132,97 TL 0,75%
ethereumETH/TRY
38.387,28 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.284,15 TL 0,78%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
38.359,66 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 3,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
18,48 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala