Bitcoin Madencisi Marathon, Abu Dabi’ye Madencilik Tesisi Kuruyor

bitcoin madencisi marathon abu dabiye madencilik tesisi kuruyor

2023 yılına iyi bir başlangıç yapan kripto para birimleri yükselişini sürdürdükçe kripto şirketleri yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital Holdings operasyonlarını Abu Dabi’ye genişletiyor.

Bitcoin Madencisi Marathon’dan Abu Dabi’ye Yatırım

Bitcoin ve kripto para madencisi olan Marathon Digital Holdings, madencilik tesisleri oluşturmak ve işletmek için Abu Dabi’ye genişliyor. Marathon yeni operasyonları için FS Innovation ile ortaklığa gitti.

Şirket tarafından yapılan bir dosyalamada, ilk projenin 250 MW’lık iki dijital varlık madenciliği sahasından oluşacağını söyledi. Yeni kuruluş yüzde 80’i FSI şirketine ait olacakken yüzde 20’si ise Marathon’a ait olacak. Şirket bu yatırım için başlangıçta 406 milyon dolarlık yatırım yapacak.

bitcoin madencisi marathon abu dabiye madencilik tesisi kuruyor 2

Marathon Digital Holdings, daha önce faaliyet gösterdiği tesislerin sahibi olarak değil, bunun yerine yer sağlayıcılarıyla bir anlaşma yoluna gidiyor. Madencilik endüstrisi artan maliyetler, yüksek enerji fiyatları ve 2021 yılında zirveden düşen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarıyla mücadele ediyor. Bu süreçte pek çok şirket zor günler geçiriyor. Bununla birlikte şirketler, ek yatırım arayışına çıkarken bazı şirketler de iflas başvurusunda bulunuyor.

Son olarak, verilere göre enerji fiyatları ABD’de 0.175 dolara kıyasla Birleşik Arap Emirlikleri’nde elektrik fiyatları 0.081 dolara mal oluyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.976,38 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
33.413,11 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.198,82 TL 1,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 8,65%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 2,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,37%
staked-etherSTETH/TRY
33.355,63 TL 0,15%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 0,33%
Bağlantıyı kopyala