Bitcoin Madencisi Iris Energy Yatırım Aldı

bitcoin madencisi iris energy yatirim aldi

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler kripto şirketlerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bitcoin madencilik şirketi Iris Energy, 100 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Iris Energy, B. Riley’den 100 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Bitcoin madencilik şirketi, Iris Energy, yatırım bankacılığı firması B. Riley ile 100 milyon dolar değerinde bir hisse senedi alım anlaşması imzaladı. Anlaşmanın 24 aylık bir zaman dilimi bulunuyor ve bu süre zarfında B. Riley, bir SEC dosyasına göre şirkette 25 milyona kadar hisse satın alabilir.

bitcoin madencisi iris energy yatirim aldi 2

Bitcoin madencisi tarafından yapılan açıklamada, “Tesisten elde edilen gelirleri, büyüme girişimlerimizi (donanım alımları ve veri merkezi sahalarının ve tesislerinin satın alınması ve geliştirilmesi dahil) finanse etmek ve işletme sermayesi ve genel kurumsal amaçlar için kullanma planı yapıyoruz.” denildi.

ABD merkezli bir başka Bitcoin madencilik şirketi olan Core Scientific, Temmuz 2022’de B. Riley ile benzer bir öz kaynak odaklı anlaşma yapmıştı. Hareketler, madencilik firmalarının kriz sırasında zor koşullarla karşı karşıya kalmasının ardından geliyor. Bazı şirketler bu zor şartlar altında küçülmeye giderken bazı şirketler de sermaye artırımı için yatırım fırsatları kovalıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
346.831,97 TL 1,96%
ethereumETH/TRY
23.942,24 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,36 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.017,74 TL 0,29%
xrpXRP/TRY
9,06 TL 2,26%
binance-usdBUSD/TRY
18,31 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
8,41 TL 0,62%
solanaSOL/TRY
600,92 TL 1,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,16 TL 6,77%
Bağlantıyı kopyala