Bitcoin Madencisi Core Scientific’in Alacaklıları Netleşmeye Başladı

bitcoin madencisi core scientificin alacaklilari netlesmeye basladi

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, geçtiğimiz haftalarda iflas başvurusunda bulunmuştu. Core Scientific’in alacaklıları netleşmeye başladı.

Core Scientific’in En Büyük Alacaklılarından Birisi BlackRock Yer Alıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’de bu yıl başında yaşanan düşüşler diğer kripto para birimlerinin de düşmesine neden olmuştu. Yaşanan bu düşüşler, pek çok kripto şirketinin zor günler geçirmesine ve hatta iflas etmesine neden olmuştu.

İflas eden şirketler arasında Bitcoin madencilik şirketleri de yer aldı. Bu şirketlerden birisi olan Core Scientific’in en büyük alacaklıları netleşmeye başladı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan bir dosyalamaya göre, yan kuruluşları, önceden düzenlemiş iflas anlaşmasının bir parçası olarak madencinin dönüştürülebilir tahvil hissedarlarından aldığı 75 milyon dolarlık yeni kredinin 17 milyon dolarını taahhüt etti.

bitcoin madencisi core scientificin alacaklilari netlesmeye basladi 2

Kripto dostu politikalarıyla tanınan ABD merkezli banka kuruluşu BlackRock, 28 Aralık itibariyle halihazırda 37.9 milyon dolarlık teminatlı dönüştürülebilir tahvillere sahip. Başarısız madencilik şirketi Core Scientific, BlackRock’un ana yatırımcı olarak hizmet verdiği özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile geçen yıl bir anlaşma yoluyla halka açılmıştı.

Core Scientific’in planları, iflas mahkemesinin yardımıyla borcunun çoğunu özel sermayeye dönüştürmeyi içeriyor. Firma şimdilik herhangi bir makinesini ya da işletme tesisini satmayı planlamıyor olsa da geliştirmekte olduğu tesislerini satma planları yapıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.531,96 TL 0,13%
ethereumETH/TRY
29.844,65 TL 1,02%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,85 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.786,09 TL 0,53%
xrpXRP/TRY
7,75 TL 0,96%
binance-usdBUSD/TRY
18,89 TL 0,48%
cardanoADA/TRY
7,22 TL 3,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,81%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 1,50%
Bağlantıyı kopyala