Bitcoin Madencisi Compass’ın CEO ve CFO’su İstifa Etti

bitcoin madencisi compassin ceo ve cfosu istifa etti

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş nedeniyle faturalarını ödeyemeyen Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining’in bu sebeple Bitcoin madencilik tesislerinden birisini kaybettiğini sizlere aktarmıştık. Compass Mining’in CEO’su ve CFO’su “birden çok aksilik ve hayal kırıklığı” sebebiyle şirketten istifa etti.

Compass Mining CEO’su ve CFO’su Şirkette Görevlerinden Ayrıldı

Bitcoin madencilik donanımı ve barındırma şirketi Compass Mining, sahibi Dynamics Mining‘in gerekli faturaları ödemediğini iddia ederek ikisi arasındaki barındırma sözleşmesini feshetmesi sonrasında Maine merkezli barındırma tesislerinden birisini kaybetmişti. Şirkette yaşanan bu olayın ardından Compass Mining CEO’su Whit Gibbs ve CFO’su Jodie Fisher görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

bitcoin madencisi compassin ceo ve cfosu istifa etti 2

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “madenciliği kolay ve erişilebilir hale getirme” nihai misyonunun önüne çıkan “çoklu aksiliklere ve hayal kırıklıklarına” değinildi. Compass Mining iki büyük yöneticisinin istifa etmesinin ardından Baş Teknoloji Sorumlusu Paul Gosker ve baş madencilik sorumlusu Thomas Heller’i geçici eş başkan ve CEO olarak atandığını açıkladı. Bu arada şirketin yönetim kurulu da bu pozisyonlar için kalıcı olarak görev alacak kişilerin arandığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu yeniden yapılanma yoluyla, şirket tamamen paydaşlarımızın ve toplumun iyi niyetini yeniden kazanmaya ve her büyüklükteki kripto madencilik şirketine sınıfının en iyisi hizmet sunma misyonumuzu yerine getirmeye odaklandık

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.249,29 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.313,25 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.280,81 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 4,93%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
38.283,84 TL 0,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,25%
solanaSOL/TRY
428,74 TL 3,39%
Bağlantıyı kopyala