Bitcoin Madencilik Zorluğu Yüzde 0.63 Arttı

bitcoin madencilik zorlugu yuzde 0 63 artti

Kripto para birimleri yaygınlaştıkça, kripto madencilik faaliyetleri de artıyor. Yapılan son araştırmaya göre Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 0.63 oranında artmış durumda.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Artıyor

Bitcoin madenciliği zorluğu artmaya devam ediyor. Bitcoin ağında yapılan son ayarlamalarla birlikte Bitcoin madenciliği zorluğu yüzde 0.63 oranında artmış durumda. Yapılan bu değişiklik, BTC.com tarafından yayınlanan son güncelleme ile gerçekleşti. Yapılan araştırmalara göre ağın hash oranı da son güncelleme tarihi olan 4 Ağustos 2022’den bu yana yaklaşık olarak yüzde 1.5 arttı.

bitcoin madencilik zorlugu yuzde 0 63 artti 2

Bitcoin ve kripto para madencilik faaliyetlerindeki madencilik zorluğu, madencilerin sürekli olarak belirli bir seviyenin altında bir karma bulmaya çalıştığı madenciliğin arkasındaki matematiksel sürecin karmaşıklığını ifade ediyor. Bu hash’i keşfeden madenciler, bir sonraki işlem bloğu için ödül kazanımı gerçekleştiriyor. Bitcoin ağındaki madencilik zorluğu hash hızıyla senkronize olarak her 2.016 blokta bir (yaklaşık iki haftada bir) ayarlanır. Bitcoin madencilik zorluğu, kripto para piyasasında Mayıs 2022’de yaşanan düşüşle birlikte büyük ölçüde azalmıştı. En son hafif artış 4 ağustos tarihinde yüzde 1.74’lük bir artışı takip ediyor. Madencilik firması Braiins analisti Zack Voell konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Madencilerin daha fazla makine kullanması sebebiyle yazın kalanında büyük bir ihtimalle hafif olumlu ayarlamalar görebiliriz. Bununla birlikte hash oranında ve zorlukta yaşanacak büyük artışlar, piyasa önemli ölçüde toparlanana kadar mümkün değil.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.264,66 TL 0,26%
ethereumETH/TRY
25.139,56 TL 0,03%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,31%
bnbBNB/TRY
5.450,93 TL 0,94%
usd-coinUSDC/TRY
18,56 TL 0,38%
xrpXRP/TRY
9,17 TL 2,01%
binance-usdBUSD/TRY
18,55 TL 0,33%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,74%
solanaSOL/TRY
630,43 TL 0,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 0,88%
Bağlantıyı kopyala