bitcoinBTC/TRY
767.073,48 TL 3,74%
ethereumETH/TRY
47.492,65 TL 3,59%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.977,70 TL 1,60%
xrpXRP/TRY
14,37 TL 1,77%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
47.560,09 TL 3,83%
solanaSOL/TRY
654,08 TL 11,85%
cardanoADA/TRY
7,29 TL 4,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,71%

Paylaş

Bitcoin Madencilik Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

bitcoin madencilik zorlugu tum zamanlarin en yuksek seviyesinde

Kripto para piyasası dalgalı yapısı sebebiyle inişli çıkışlı bir seyirle ilerliyor. Piyasa tam toparlanmaya başladı derken dün ABD enflasyon rakamını 8.3 olarak açıklamasıyla BTC düşüşe geçti. Bu oynaklık Bitcoin madenciliğine de yansıdı.

Bitcoin Madencilik Zorluğu En Yüksek Seviyeye Çıktı

Zincir üstü verilere göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti. Bitcoin’in madencilik zorluğu 753.984 blok yüksekliğinde yüzde 3.45 artarak 32.05 trilyon hash’e yükseldi. Böylelikle, son zamanlardaki ikinci önemli artış yaşandı. En son 31 Ağustos’ta Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 9,26 artmıştı.

Bitcoin, son zamanlarda yüksek TÜFE rakamlarındaki düşüşlerle birlikte düşüş yaşıyor. Bununla birlikte Bitcoin madenciliğindeki kar payının azaldığı görülüyor.

Karlılık konusundaki endişelere rağmen, ortalama hash oranı, 229.39 EH/s ile saniyede 200 exahash’ın üzerinde.

Ekran Resmi 2022 09 14 09.06.17

Bununla birlikte Bitcoin madenciliği konusunda çalışmalar yapan Paraguay Elektrik Kurumu, Bitcoin ve kripto madencileri için daha yüksek oranlar ve madencilik mevzuatının kısmi vetosunu istemişti.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining, Georgia’daki tesisi de eyaletteki elektrik maliyetlerinin artması nedeniyle kapanma ile karşı karşıya kalmıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala