Bitcoin Madencilik Şirketi GRIID, 525 Milyon Dolar Kredi Aldı

bitcoin madencilik sirketi griid 525 milyon dolar kredi aldi

Bitcoin madencilik şirketleri, önemli adımlar atarak işlerini büyütüyor. Son olarak Ohio merkezli Bitcoin madencilik şirketi GRIID, yaptığı açıklamayla Blockchain.com’dan 525 milyon dolarlık kredi tesisi için imza attığını duyurdu.

GRIID, Kredi ile Operasyonlarını Güçlendirecek

Bitcoin madencilik şirketi GRIID, madencilik operasyonlarını desteklemek için bir kredi başvurusunda bulundu. 525 milyon dolarlık kredi tesisi Blockchain.com ile imzalandı. Kredi tesisi, kredi verenin belirlenen tutarın bir kısmını veya tamamını vade sonuna kadar çekebileceği bir kredi türü olarak açıklanabilir.

bitcoin madencilik sirketi griid 525 milyon dolar kredi aldi 2

GRIID’in kredi tesisinin dört yıllık vadeye sahip olduğu açıklandı. Şirket, krediyi madencilik kapasitesini ve ölçeğini desteklemek amacıyla kullanmak istiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan GRIID kurucusu ve CEO’su Trey Kelly şunları söyledi:

“Blockchain.com, büyüyen bitcoin madencilik tesisleri portföyümüzde altyapımızı ve operasyonlarımızı güçlendirdiğimiz için ideal bir sermaye ortağıdır”

Madencilik şirketleri şu sıralar yeni tesisler için arayışta. ABD merkezli birçok şirket, son birkaç ay içinde ya Bitcoin madencilik çiftliği kurmak ya da operasyonlarını büyütmek için fon aldı.

Bu konudaki son örneklere bakarsak, Çin merkezli İngiliz eğitim firması Meten EdtechX, kasım ayının başlarında madencilik sektörüne girmek için 500 milyon dolarlık kredi almıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 700.578,15 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.825,87 TL 7,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.057,60 TL 9,24%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,21%
solana
Solana (SOL) 2.743,42 TL 8,18%
cardano
Cardano (ADA) 19,87 TL 11,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 392,58 TL 9,36%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,45 TL 11,29%
Bağlantıyı kopyala