Bitcoin Madencilik Şirketi Cormint, Yatırım Aldı

bitcoin madencilik sirketi cormint yatirim aldi

Son dönemde toparlanmaya başlayan Bitcoin fiyatıyla birlikte, Bitcoin madencilik şirketlerinin gelirleri de artmaya başladı. Bitcoin madencilik şirketi Cormint, çıktığı yatırım turunu tamamladı.

Bitcoin Madencilik Şirketi Cormint, 30 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Bitcoin madencilik şirketi Cormint Data Systems, Fort Stockton, Teksas’ta 2,4 exahash/saniye (EH/s) bilgi işlem gücüne sahip bir veri merkezi inşa etmek adına A serisi finansman turuna çıktı. Cormint Data Systems, söz konusu yatırım turunda 30 milyon dolarlık yatırım aldı.

bitcoin madencilik sirketi cormint yatirim aldi 2

Yatırım turu, Cormint Başkanı Jamie McAvity ve yatı iletken şirketi Silicon Laboratories (SLAB) Yönetim Kurulu Başkanı Nav Sooch tarafından yönetildi. İşlemci şirketinin eski Baş Teknoloji Sorumlusu Alessandro Piovoccari de mevcut yatırımcılarla birlikte Seri A yatırım turuna katılan isimler arasında yer aldı.

Cormint Data Systems’e yapılan bu yeni yatırım, 2022 yılının sonlarında senetler yoluyla toplanan 400 Bitcoin’e (BTC) yani yaklaşık 10.8 milyon dolara ekleniyor. Yapılan yatırım, Bitcoin fiyatında yaşanan toparlanma ve enerji maliyetlerinin düşmesiyle birlikte kripto para madencilik sektörü, bir dizi yüksek profilli iflas ve temerrüde sahne olan uzun bir kripto kışından çıkmaya başladığının da göstergesi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.250,11 TL 0,90%
ethereumETH/TRY
36.495,77 TL 0,70%
tetherUSDT/TRY
19,98 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.104,90 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
19,97 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
9,46 TL 1,74%
cardanoADA/TRY
7,27 TL 1,85%
staked-etherSTETH/TRY
36.482,18 TL 0,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,89%
matic-networkMATIC/TRY
18,35 TL 2,33%
Bağlantıyı kopyala