Bitcoin Madencilerinin Geliri, Fiyatın 45.000 Dolar Olduğu Seviyelere Yükseldi

Abone Ol:google-news
0
08/07/2021

Bitcoin’in TH/s başına günlük madencilik geliri 0.27 dolara yükseldi. Bu Bitcoin’in Mayıs ortasında 45.000 dolar civarında işlem gördüğü seviye ile aynı seviyeye karşılık geliyor. Ancak küresel hash oranının yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine geri dönmesi pek olası görünmüyor. Bu da hala çevrim içi olan madenciler arasında daha az rekabet olduğu anlamına geliyor.

Rekor zorluk düşüşü sayesinde, TH/s saniye başına madencilik geliri işlem gücü, Bitcoin’in 45.000 dolar olduğu Mayıs ayı ortasındaki seviyelere yükseldi.

Son veriler, Bitcoin’in madencilik zorluğunun 3 Temmuz’da yaklaşık %28 düşüş ile şimdiye kadarki en büyük düşüşünü kaydetmesinin ardından, TH/s başına günlük madencilik gelirinin 0.27 dolara yükseldiğini gösteriyor.

Bitinfocharts’tan elde edilen veriler, TH/s başına günlük madencilik geliri hakkında biraz farklı bir tahmine sahip ve bunu 0.30 dolar civarında gösteriyor. Ancak burada da benzer bir eğilim söz konusu. 

Bitcoin’in rekor zorluk düşüşü, Çin’in enerji santrallerine Bitcoin madencilik tesisleri için enerji tedarikini kesme emri vermesinin doğrudan bir sonucuydu. Bitcoin ağındaki yaklaşık 90 milyon TH/s işlem gücü, Mayıs ortasından bu yana çevrim dışıydı ve ağın toplam hash oranının yaklaşık %50’sini oluşturuyordu.

Ancak her zaman çevrim içi kalabilen Bitcoin madencileri için bu durum, Bitcoin’in blok ödüllerindeki günlük paylarının zorluk düşüşüyle ​​orantılı olarak arttığı anlamına geliyor.

Çin, Haziran başında Bitcoin madenciliğini engelleme çabalarını hayata geçirdiğinde, Çin dışındaki Bitcoin madenciliği tesisleri firmaları tarafından sunulan toplam boş kapasitenin, barındırma noktaları arayan Çinli Bitcoin madencilerinin tüm taleplerini karşılamak için yetersiz olduğunu açıkladı.

Çin’in Xinjiang ve Sichuan bölgelerindeki kapatma emirlerinin ardından ikinci el piyasası, son haftalarda fişten çekilen milyonlarca Bitcoin ASIC madencisinin araçları ile doldu. Emir, kullanılmış grafik işleme birimlerini ikinci el pazar yerlerine boşaltan Ethereum ve diğer kripto para madencilerini de etkiledi.

Bu nedenle endüstri uzmanları, Bitcoin hash oranının yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 180 milyon TH/s’ye yükselmesini beklemiyor ve bu da önümüzdeki aylarda mevcut madencilere daha fazla hareket alanı sağlıyor.

Kaynak: The Block

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 341.292,18 TL 15,85%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.402,41 TL 10,43%
tether
Tether (USDT) 8,56 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.744,40 TL 7,44%
cardano
Cardano (ADA) 11,55 TL 11,66%
xrp
XRP (XRP) 5,69 TL 10,92%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,94 TL 14,91%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,56 TL 0,41%
polkadot
Polkadot (DOT) 128,67 TL 12,09%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,56 TL 0,23%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap