Bitcoin Madenciliği Zorluğu Yüzde 3.6 Düştü

bitcoin madenciligi zorlugu yuzde 3 6 dustu

Artan maliyetler ve kripto para birimlerinde yaşanan düşüşler, madencileri olumsuz etkiliyor. Yaşanan bu olumsuzluklara düşen Bitcoin madenciliği de eklenince, Bitcoin madencilerinin gelirlerinde de önemli kayıplar yaşanıyor.

Bitcoin Madenciliği Zorluğu Düşmeye Devam Ediyor

Bitcoin madenciliği zorluğu birkaç madencinin kapanmasına neden olan zorlu ayı piyasası ortasında yüzde 3.6 düştü. BTC.com verilerine göre güncelleme Salı gününün erken saatlerinde yayınlandı.

Zorluk, madenciliğin arkasındaki hesaplama sürecinin karmaşıklığını ifade ediyor ve ortalama blok süresine göre kabaca her iki haftada bir (ya da her 2.016 blokta bir) ayarlanır.

bitcoin madenciligi zorlugu yuzde 3 6 dustu 2

The Block verilerine göre, tahmini Bitcoin küresel ağ hashrate’i son güncellemenin ardından 245 EH/s’den geçen Çarşamba günü 222 EH/s’ye düştü ve yeniden 256 EH/s’ye yükseldi.

Bununla birlikte madencilerin toplam 476.7 milyon dolar getirmesiyle Aralık 2022’de gelirler aylık bazda yüzde 0.9 oranında hafif bir artış gösterdi.

Bitcoin madenciliği gelirlerinin büyük bir kısmı, blok ödül sübvasyonundan (467.34 milyon dolar) gelirken, küçük bir kısmı ise işlem ücretlerinden (9.31 milyon dolar) geldi. Bununla birlikte Bitcoin’in işlem ücretlerinin toplam madenci gelirlerindeki payı yaklaşık yüzde 2’ye geriledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.548,48 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
30.377,57 TL 2,36%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.997,71 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,71%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,85%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,41%
Bağlantıyı kopyala