Bitcoin Madencilerinin Kârı Artıyor

bitcoin madencilerinin kari artiyor

Çin’deki madencilik yasağı, Bitcoin madencilerinin uzun bir süre zor zamanlar geçirmesine neden oldu. Ancak, aradan geçen zaman ile birlikte kazançlarını tekrar elde ettiler. Aynı şekilde kârlılıkları da arttı. Son 6 ayda HODLing yapan madenciler, varlıklarını önemli ölçüde artırmayı başardı.

Bitcoin Madencilerinin Kârlılığı Yükseliyor

Yaşanan 6 aylık süreçte, biriktirmeye devam eden madenciler bu sayede BTC esnekliğini 13.000 BTC artırmayı başardı. Sonuç olarak 1.774 milyon Bitcoin tutmayı başardılar. Bunun yaklaşık değeri ise 86.2 milyar dolar seviyesinde.

bitcoin madencilerinin kari artiyor 2

Tek satış dönemi ağustos ayının sonlarında gözlemlendi. Bu dönemde de 1.360 BTC satıldı. Ek olarak, has oranının da hızlı bir şekilde iyileşmesiyle, madencilerin konumları daha da güçleniyor. Hash oranı şimdi ise mayıs ayındaki yüksek oranlara yaklaşmak üzere.

bitcoin madencilerinin kari artiyor 3

Ani dalgalanma nedeniyle madencilerin gelirleri bu ay yaklaşık 3 milyon dolar düştü. Fakat, bazı konsolidasyonlar onları yükselen kârlılığa geri götürebilir.

Madenciler tarafında durum böyleyken gözler, yatırımcılara da çevrilmiş durumda. Maden ciler zaten güçlü bir pozisyon oluşturdukları için yatırımcıların da benzer şeyi yapması gerektiği söylemiyor. Ancak, piyasanın kararsızlığı, bir harekete karar vermek için ideal bir dönemde olunmadığını gösteriyor. Yatırımcılar için de en iyi taktiğin HODLing’e devam etmesi gibi duruyor.

Son olarak, Bitcoin’in kârdaki arzının yüzde 81’e yükseldiğini söyleyelim. Bu seviyeler, bir pazar zirvesine ya da yüzde 60’ın altındaki değerlere kıyasla kasları geri kazanmak için ideal.

Daha önce Bitcoin madencilik zorluğundaki yaşanan artıştan bahsetmiştik. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için haberimize göz atabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 562.364,15 TL 7,08%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.384,10 TL 2,33%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.351,08 TL 1,49%
cardano
Cardano (ADA) 20,28 TL 2,45%
tether
Tether (USDT) 9,13 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 10,50 TL 1,18%
solana
Solana (SOL) 1.479,74 TL 8,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 400,01 TL 7,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,23 TL 0,47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,15 TL 1,22%
Copy link
Powered by Social Snap