Bitcoin Madencileri Bitcoin’lerinin Yüzde 27’sini Sattı

Bitcoin Madencileri Bitcoinlerinin Yüzde 27sini Satti

Kripto sektörünün en önemli kısımlarından biri olan madenciler, doğal olarak kripto fiyatlarından en çok etkilenen bölümü oluşturuyor. Bu noktada yaşanan son düşüş madencilerin gelir gider dengesini sarstığından madencileri varlıklarının yüzde 27’si sattı.

aspen creek digital coloradoda bitcoin madencilik tesisi actifds

Bitcoin Madencileri Mayıs Ayından Bu Yana Stoklarınlarının Yaklaşık Yüzde 27’sini Eritti

Kripto para madenciliği özellikle çip krizi ve aran düzenleyici baskıları söz konusu olduğunda oldukça zorlaşmaya başlayan bir sektör. Diğer taraftan madencilerin kazancı tamamen çıkardığı varlığa dayalı olduğundan yaşanan düşüşler oldukça sarsıcı olabiliyor. Bir noktada, madencilerin üretim maliyetinin Bitcoin spot fiyatından çok daha yüksek olduğuna ve madencilerin işlerinde kalmaları için ağır satışların sonuçlanacağına dair korkular arttı. Daha da kötüsü, faaliyetleri artık mali açıdan uygun olmadığı için birçoğu tamamen fiş çekebilir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
373.575,59 TL 2,62%
ethereumETH/TRY
25.103,05 TL 2,68%
tetherUSDT/TRY
18,60 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.493,39 TL 3,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,58 TL 0,38%
xrpXRP/TRY
8,98 TL 5,86%
binance-usdBUSD/TRY
18,64 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
8,01 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
634,61 TL 3,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 6,56%
Bağlantıyı kopyala