Bitcoin, Kurumsal Girişlerde 6,4 Milyar Dolarlık Rekor Kırdı

bitcoin kurumsal girislerde 64 milyar dolarlik rekor kirdi

Yılın bitmesine 7 hafta gibi bir süre kaldı. Şimdiden dijital varlıklar için 2021 yılında yapılan girişler, 2020 yılını 2,2 milyar dolarla aştı. Son CoinShares raporu da Bitcoin’deki kurumsal para girişlerinin kırdığı yeni bir rekoru gözler önüne serdi.

Bitcoin’deki Kurumsal Girişler 6,4 Milyar Dolar ile Rekor Kırdı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in geçen hafta yayımladığı raporda, yılın başından bu yana yapılan toplam kurumsal girişlerin 8,7 milyar dolara ulaştığı belirtilmişti. Bu hafta ise girişlerin 8,9 milyar dolara ulaştığı açıklandı.

bitcoin kurumsal girislerde 64 milyar dolarlik rekor kirdi 2 1
Kaynak: CoinShares

Rapor, bugüne kadar yapılmış girişlerin üçte ikisini Bitcoin‘in oluşturduğunu gösteriyor. Aynı zamanda bu girişler 6,4 milyar dolarla ATH de yaptı. Girişlerin dörtte birini oluşturan Ethereum ise geçen hafta toplam 31 milyon dolar giriş gördü.

Bu ikilinin dışında girişleri Binance’in BNB’si, Litecoin’in LTC’si, Solana’nın SOL’u ve Polkadot’un DOT’u oluşturdu.

Burada Polkadot’a ayrı bir parantez açılıyor. Proof-of-Stake ile birlikte çalışabilirlik protokolü olan Polkadot, son birkaç hafta içinde piyasa değerini önemli derecede artırdı. CoinShares’in raporuna göre, DOT geçen hafta 9,6 milyon dolarlık giriş gördü.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 701.427,72 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.181,32 TL 9,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.019,64 TL 6,03%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 1,23%
solana
Solana (SOL) 2.772,19 TL 10,88%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 11,22%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,92%
xrp
XRP (XRP) 11,44 TL 9,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 394,09 TL 9,63%
terra-luna
Terra (LUNA) 945,49 TL 9,27%
Bağlantıyı kopyala