Bitcoin Kredi Kartı İngiltere’den Kripto Para Düzenleme Çağrısı

Çiğdem Ceylan’ın sunuculuğuyla haftanın öne çıkan haberleri; Vauld, CoinLoan ve Voyager Digital gibi kripto şirketlerinin piyasadaki olumsuz gidişattan etkilenerek birtakım kararlar alması ve daha fazlası Kripto Bülten’de.

Kripto Para Piyasasında Neler Yaşandı?

Singapur merkezli bir kripto para borsası olan ve Hindistan’da faaliyet gösteren Vauld, piyasadaki kötü gidişattan etkilenerek para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Ödeme devi Visa, Birleşik Arap Emirlikleri’nde VIP kullanıcılar için harcama limiti bulunmayan kredi kartı Bitcoinblack kullanıma sundu.

CoinLoan, kullanıcıların para çekme işlemlerini piyasa koşullarını gerekçe göstererek askıya aldığını duyurdu.

Hindistan hükümeti, ülkede işlem başına yüzde 1 vergi uygulamasının yürürlüğe girmesi ile beraber kripto borsalarını zor bir duruma soktu.

Kripto para borsalarının günlük işlem hacimlerinin düşmesi, borsalar üzerindeki baskıyı artırıyor. Kripto para borsası Bitstamp, aktif olmayan kullanıcılarından maliyeti telafi etmek için ücret almaya başlayacağını belirtti.

Kripto şirketi ‘Voyager Digital’in hisseleri, yüzde 34 oranında düşmüştü. Bu gelişmenin ardından şirket, iflas başvurusunda bulundu. 

Son haberimiz İngiltere Merkez Bankası’ndan. İngiltere Merkez Bankası mali politika komitesi, finansal istikrar raporunda kripto para birimlerine değindi. Raporda, kriptonun finansal sistem için acil bir risk teşkil etmediği ancak ele alınması gerektiği bildirildi.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala