bitcoinBTC/TRY
766.415,56 TL 3,65%
ethereumETH/TRY
47.375,60 TL 3,29%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.962,90 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
14,32 TL 1,37%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
47.480,59 TL 3,52%
solanaSOL/TRY
649,69 TL 11,28%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 4,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,58%

Paylaş

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 17 Hafta Sonra Nötr Oldu

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 17 Hafta Sonrasi Nötr Oldu

Kripto para piyasaları son dönemde yeşil sinyaller vermeye devam ederken Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) yükseliş sürüyor. Lider takipçisi Ethereum (ETH) uzun bir sürenin ardından yeniden 2.000 doların üzerine çıktı. Her ne kadar düzeltmeler yaşasa da her iki lider kripto ve onları takip eden altcoin’lerdeki yükseliş, beraberinde Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksinin 17 hafta sonrası ilk defa nötrlenmesini sağladı.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Pozitif Yönlü

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) büyük direnç seviyeleriyle mücadele ederken, kripto duyarlılık endeksleri “Nötr” bölgelere geri dönüyor. Tahminlere göre, 6 Nisan 2022’den bu yana ilk kez kripto para birimi “Fear & Greed” endeksi 46/100’de. Hala 50/100’ün altında olsa da, analistler bu metriği “Nötr” olarak değerlendiriyor.

Öyle ki haziran 2022’de endeks kısa bir süreliğine 6/100’e düşmüş ve bu da yıllardır görülmeyen bir korku düzeyine işaret etmişti. Sadece bir hafta önce ise endeks 30/100’deydi.

Haziran 2022’nin ortalarında dibi satın alacak kadar şanslı olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sahipleri şimdi sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 100 kâr etti.


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala