Bitcoin Kaldıraçlı İşlem Oranı Yeni Zirveye Ulaştı

bitcoin kaldiracli islem orani yeni zirveye ulasti

Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para piyasası son 15 gündür oldukça zor zamanlardan geçiyor. Özellike Bitcoin (BTC), son 15 gün içerisinde neredeyse değerinin yüzde 20’sini kaybetti. Diğer taraftan kaldıraçlı işlemlerde tasfiye edilen varlıklarıların miktarı 800 milyon doları aştı ve Bitcoin kaldıraçlı işlem oranı zirveye ulaştı.

Diğer taraftan artan volatilite sonrası CryptoQuant verilerine göre Bitcoin (BTC) için tahmini kaldıraç oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

bitcoin kaldiracli islem orani yeni zirveye ulasti2

Tahmini Bitcoin Kaldıraçlı İşlem Oranı 0.224’e Ulaştı

Özellikle kripto paralarda yaşanan ani düşüşler ve yükselişler sonrası long ve short işlemlerinde artış gözlemlenmesi oldukça alışıldık bir durumdur. Ancak bu oldukça büyük bir riski beraberinde getirir. Bitcoin kaldıraçlı işlem oranı, borsaların açık işlemlerin, varlığın rezervlerine bölünmesi ile hesaplanır.

bitcoin kaldiracli islem orani yeni zirveye ulasti

CryptoQuant verilerine göre ise Bitcoin (BTC) için bu oran 0.224 ile tüm zamanların rekorunu kırmış durumda.

Diğer taraftan 0.22‘den daha yüksek bir oran, daha fazla yatırımcının yüksek kaldıraç riski aldığını göstermekte. Tersine, daha düşük değerler ise yatırımcıların varlığın ticaretinde giderek daha fazla riskten kaçındıkları anlamına gelir. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala