Bitcoin için Bir Açıklama da Rusya’dan!

bitcoin icin bir aciklama da rusyadan

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederken, Panama cephesinden de kripto yasası üzerine önemli bir hamle geldi. Ülkeler yavaş yavaş kripto paralara olan ilgiyi artırıyor gibi. Bitcoin için Rusya cephesinden de bir açıklama geldi. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov sözleriyle ‘Daha vakit var’ sinyali verdi.

Hatırlayacağınız gibi geçen günlerde Rusya’da bir anket yapılmıştı. Bu anketin sonucunda Rus yatırımcıların Bitcoin’e karşı oldukça ilgili olduğu sonucu çıkmıştı. İlgili habere buradan gidebilirsiniz.

bitcoin icin bir aciklama da rusyadan 2

Rus Sözcü: Bitcoin için Hazır Değiliz

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov Salı günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın Bitcoin’i bir para birimi olarak tanımaya hazır olmadığını söyledi. Peskov, Bitcoin’i para birimi olarak tanımak için bir nedenin olmadığını da vurguladı. Peskov, Bitcoin’i ‘yarı para birimi’ olarak tanımladı, yani, fiili olarak onları parasal araçlarla eşitlemek, zarardan başka bir şey getirmez.

Geçen ay da devlet duması Anatoly Aksakov, Bitcoin ile ilgili şüpheci yaklaşım içeren açıklamalar yapmıştı. Aksakov, kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılmasının finansal sistemin yok olması anlamına geleceğini söylemişti.

Rusya, 2021 yılının ilk ayında kripto para birimiyle ödeme yapmayı resmi olarak yasakladı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 369.170,82 TL 3,51%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.323,97 TL 3,65%
cardano
Cardano (ADA) 20,36 TL 7,37%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 1,12%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.047,43 TL 3,06%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 3,88%
solana
Solana (SOL) 1.213,97 TL 5,10%
polkadot
Polkadot (DOT) 265,83 TL 5,43%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,85%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,81 TL 3,46%
Copy link
Powered by Social Snap