Bitcoin Hash Oranı, Çin Yasağını Dinlemedi

bitcoin hash orani cin yasagini dinlemedi

Kripto varlık piyasasına bir süredir Çin’den gelen yasak haberleri hakim. Durum böyle olunca, Çin’in piyasa üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğu da merak edilir oldu. Birçok uzman, Bitcoin ve diğerlerinin Çin’in yaptırımlarından etkilenmeyeceğini savunuyor. Son çıkan veriler Bitcoin hash oranı ile ilgili oldu.

Blockchain.com tarafından alınan verilere göre oran, 2 Ekim’de yükseldi.

Bitcoin Hash Oranı, Çin Yasağına Rağmen Yükselişte

Veriler, 2 Ekim’de, Bitcoin hash oranının 177.5 EH/s’ye yükseldiğini gösteriyor. Bu oran haziran ayında düşüş yaşamıştı. Bunun sebebi ise Çin’deki bazı eyaletlerin Bitcoin madenciliğini yasaklamasıydı. Aradan geçen yaklaşık 4 ayın ardından metrik, yükselişe geçti.

bitcoin hash orani cin yasagini dinlemedi 2

Temmuz ayı başlarında ise Bitcoin‘in madencilik zorluğu yüzde 27 olumsuza dönmüştü.

Daha önceleri kripto madencileri için Çin, en büyük merkezdi. Ancak, emisyon değerlerini azaltma hedefi nedeniyle 2021 yılının başlarından itibaren sektöre yoğun bir baskı yapıldı.

Bitcoin, ATH yaptığı 64.804 dolar seviyesine geldiği 14 Nisan günü, 198,5 EH/s’lik en yüksek hash oranına da ulaştı.

Bu arada Çin’deki madenciler, baskılar nedeniyle rotayı ABD’ye çevirdi. ABD’deki en popüler lokasyon Teksas eyaleti oldu. Teksas’ın şu sıralar Bitcoin ve Blockchain teknolojisinde dünya lideri olma hedefi bulunuyor. Bununla ilgili daha detaylı bilgi için haberimize göz atabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 427.341,56 TL 0,04%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.541,11 TL 3,05%
cardano
Cardano (ADA) 20,32 TL 1,31%
tether
Tether (USDT) 8,87 TL 0,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.828,96 TL 0,91%
solana
Solana (SOL) 1.573,95 TL 5,30%
xrp
XRP (XRP) 9,58 TL 4,19%
polkadot
Polkadot (DOT) 289,12 TL 0,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,87 TL 0,04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,99 TL 1,52%
Copy link
Powered by Social Snap