Bitcoin Fiyatı 3 Ayın En Düşük Seviyesini Gördü

bitcoin fiyati 3 ayin en dusuk seviyesini gordu

Bitcoin fiyatı hafta sonu boyunca düşüşünü sürdürdü ve Pazartesi sabahı son üç ayın en düşük seviyesi olan 43.000 doları gördü. 

Elon Musk’ın Twitter’da Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi askıya aldığını söylediği geçen hafta ortasından bu yana düşüş devam ederken, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı 24 saat içinde %10’un üzerinde değer kaybederek 43.000 dolara kadar geriledi. CoinGecko verileri, Bitcoin’in Şubat başından bu yana en düşük seviyesini gördüğünü gösteriyor. 

Geçen haftadan bu yana fiyat düşüşü, Elon Musk’un Twitter’da Tesla’nın Bitcoin varlıklarının kalan kısmını satabileceğini ima ettiği hafta sonu boyunca sürdü. Ancak geçen hafta kendisi ve Tesla’nın kripto para varlıklarını elinde tutacağını söylemişti. 

Musk’ın en son twitter yanıtı ayrıca, Musk’ın Bitcoin madenciliğinin enerji sorunu ile ilgili endişesi de dahil olmak üzere Bitcoin’e karşı ters tutumu nedeniyle Twitter’daki kripto para topluluğu tarafından, özellikle bazı Bitcoin kullanıcıları tarafından sert bir şekilde eleştirilmesinin ardından geldi. Bu da Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme olarak askıya almasına yol açtı.

Musk: Tesla Bitcoin’lerini Satmadı

Elon Musk, daha sonra attığı bir tweet’te “spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için Tesla herhangi bir Bitcoin satmadı” dedi. Musk’ın tweet’inin ardından BTC yaklaşık 2.000 dolar artış gösterdi. 

Bununla birlikte, diğer kripto para birimleri de kırmızı bir piyasaya uyandı. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminin tümü tümü 2 haneli kayıplar yaşadı. 

Bitcoin yayın saati itibariyle 44.253 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 714.570,84 TL 0,16%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.175,74 TL 6,76%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.911,71 TL 2,84%
tether
Tether (USDT) 12,55 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.723,84 TL 6,54%
cardano
Cardano (ADA) 19,72 TL 0,16%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 1,35%
polkadot
Polkadot (DOT) 471,78 TL 3,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,54 TL 0,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,69 TL 2,58%
Bağlantıyı kopyala