Bitcoin, El Salvador’dan Sonra Brezilya’da da Yasallaşacak

bitcoin el salvadordan sonra brezilyada da yasallasacak

Dünyanın kuzeyindeki ülkeler Bitcoin ve diğer kripto varlıklara karşı mesafeli yaklaşırken, güneyde yeni adımlar atılıyor. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmeye başlamasının ardından sıra Brezilya’ya geldi. Brezilyalı Milletvekili Aureo Ribeiro, “Bitcoin, Brezilya’da da yasallaşacak” dedi.

Bitcoin Brezilya’da da Yasallaşma Yolunda

Brezilya’da zaman zaman anketler yapılıyor. Bu anketlerin sonuçlarına baktığımızda görüyoruz ki Brezilyalı vatandaşlar, Bitcoin‘e oldukça pozitif yaklaşıyor. Bu hükümet düzeyinde de aynı. Milletvekili Aureo Ribeiro kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, Brezilya’nın yakında Bitcoin’i yasal olarak kabul edeceğini açıkladı. Riberio açıklamasında şu sözlere de yer verdi:

“Brezilyalılar, söz konusu tasarının geçmesinden sonra, ev ve araba satın almak için BTC kullanabilecek”

bitcoin el salvadordan sonra brezilyada da yasallasacak 2

Bu arada Riberio, Bitcoin Yasası talep etme kararının 29 Eylül’de onaylandığını da açıkladı. Komisyon oylarının çoğunu alan yasa, önümüzdeki birkaç gün içinde Temsilciler Meclisi’nde de masaya yatırılacak. Bunun ardından eylem planına karar verilecek.

Bununla ilgili de detay veren Riberio şunları söyledi:

“Bu varlığın tanınması için birkaç yıldır kendi aramızda tartışıyoruz. Bitcoin’in nasıl tanınacağına bağlı olarak Merkez Bankası ve CVM ile birlikte çalışacağız.”

Kongre üyesi çıkan karardan memnun olduğunu söyledi. Ayrıca vatandaşların da Bitcoin alım satımı için istekli olduğunu da belirtti. Riberio ayrıca, diğer birçok ülkenin ulusu izleyeceğini ve yasa tasarısının onaylanmasından sonra düzenleyici modelini kopyalayacağını da iddia etti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 424.319,67 TL 0,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.858,60 TL 1,26%
cardano
Cardano (ADA) 19,41 TL 4,00%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,11%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.739,45 TL 2,10%
solana
Solana (SOL) 1.496,63 TL 2,22%
xrp
XRP (XRP) 9,22 TL 0,89%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 276,11 TL 3,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,92 TL 1,46%
Copy link
Powered by Social Snap