Bitcoin Destekli Bitpanda ETN’si Piyasaya Sürüldü

bitcoin destekli bitcoin etnsi piyasaya suruldu

Yapılan bir açıklamaya göre Avusturyalı Bitpanda, borsada işlem gören ilk kripto para birimini piyasaya sürdü. ING ve Postbank gibi platformlar üzerinden erişilebilir olacak Bitcoin ETN’si, Bitcoin fiyatını takip edecek ve euro cinsinden olacak.

Bitcoin Destekli Bitcoin ETN’si AB’ye Göz Kırpıyor

Avusturyalı Bitpanda, borsada işlem gören ilk kripto para birimini piyasaya sürdüğünü açıkladı. Piyasaya sürülen ETN ile yatırımcıların özel anahtarları yönetmesine veya Bitpanda’da bir hesap açmasına gerek kalmayacak. ETN, düzenlenmiş bir saklama görevlisi ile soğuk depoda tutulan Bitcoin tarafından tamamen teminat altına alınmış durumda.,

bitcoin destekli bitcoin etnsi piyasaya suruldu

Bitcoin destekli ETN’si için düğmeye basan Bitpanda, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Bitpanda’nın kurucu ortağı ve CEO Eric Demuth konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bitpanda, Bitcoin ETN’yi kripto teknolojisine ticaret ve yatırım yapmanın yeni bir yolu olarak tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Yatırımcılara kriptoya şimdi ve gelecekte kolay erişim sağlama konusundaki kararlılığımızın altını çiziyoruz. Temel para birimi olarak Euro ile tamamen AB tabanlı bir Bitcoin ETN yayınlayarak, alternatif bir varlık sınıfı sunabiliyoruz.

Ayrıca Bitpanda’nın Bitcoin destekli ETN’si, Almanya’nın borsada işlem gören ürünler için en popüler platformlarından biri olan Deutsche Boerse’nin elektronik borsası XETRA’da listeleniyor. Bunun yanında Bitpanda; 2022’de Ethereum destekli bir ETN ve bir endeks ETN başlatmayı planlıyor. 

Hatırlatmak gerekirse Fransız mobil ödeme uygulaması Lydia, 5.5 milyon kullanıcısına dijital varlıklara yatırım yapma olanağı sunmak için kripto borsası Bitpanda ile birlikte çalışmaya başladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala