bitcoinBTC/TRY
1.094.150,86 TL 1,08%
ethereumETH/TRY
58.816,14 TL 1,57%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
6.583,59 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
1.734,55 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
58.808,33 TL 1,35%
cardanoADA/TRY
10,91 TL 2,55%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,12%

Paylaş

Bitcoin Cash geri mi dönüyor?

bitcoin cash

Bitcoin’in 31 bin dolara doğru hızla ilerlemesi bazı altcoin’leri de hareketlendirdi. BTC’nin mayıs ayından bu yana ilk kez 30.000 doların üzerine çıkması, ABD’deki etkili borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun ardından gerçek bir altcoin şenliğine yol açtı.

Altcoin yükselişinde en iyi performansı Bitcoin türevi olan Bitcoin Cash (BCH) çekti. BCH, son 24 saatte en iyi performans gösteren üçüncü dijital varlık oldu. CoinGecko verilerine göre, BCH yüzde 26’lık yükseliş yaşadı ve şu anda 130 doların üzerinde işlem görüyor.

Yükselen bir kripto dalgası: Bitcoin Cash

Bitcoin, geçtiğimiz gün yaklaşık yüzde 10’luk bir kazanç elde etti. Aynı dönemde Bitcoin Cash’in yüzde 25’in üzerinde artış yaşadı. BCH’ın performansındaki yükselişin yaklaşmakta olan kripto ETF’lerine dahil edilmesine, son güncellemelere ve piyasa yükselişine bağlanabileceği ifade edildi.

Borsa Yatırım Fonları, kripto para dünyasında oyunun kurallarını değiştiren bir finansal üründür. Esasen, belirli bir kripto para biriminin veya farklı kripto para birimlerinden oluşan bir sepetin performansını takip etmek üzere yapılandırılmış yatırım fonu ve borsada işlem gören üründür. Kripto ETF’leri gerçekten cazip kılan şey, yatırımcıların gerçek kripto para birimlerini satın almalarına ve güvenli bir şekilde saklamalarına gerek kalmadan risklerini çeşitlendirmelerine olanak tanımalarıdır. Yatırımcılar, tıpkı hisse senetleri gibi geleneksel piyasa borsalarında alınıp satılan ETF hisselerini satın alabilirler. Yatırımcıların dijital varlıkları doğrudan yönetmenin karmaşıklığı olmadan, genellikle değişken olan kripto piyasasına maruz kalmaları için daha tanıdık ve düzenlenmiş bir yol sunar.

Kurumlar kriptoya ne kadar çok erişirse, değeri o kadar artar

Kurumsal müşterileri çekmek isteyen piyasa oyuncuları, geleneksel finansın en iyi yönlerini kripto paralar ile bir araya getiriyor. Bitcoin ile ilgili Stacks blockchain’ini besleyen tescilli token Stacks (STX) de yüzde 19’dan fazla büyümeyle yaklaşık 0,75 dolardan işlem görüyor. Nisan ayında piyasaya çıkan, fiyat patlaması yaşayan ve en iyi performans gösterenlerden biri haline gelen son meme coin sansasyonu PEPE de partiye katıldı. Son 24 saat içinde değeri yüzde 18’den fazla arttı. Gate.io tarafından sağlanan verilere göre, bugün toplam küresel kripto para piyasası kapitalizasyonu 1,19 trilyon dolar ve sadece 24 saat içinde %6,5’lik bir artışa işaret ediyor.

Bitcoin Cash performansı ile kriptonun bir aydan uzun süredir en önemli günlük artışını temsil ediyor. BCH, son 30 gün içinde yüzde 12,34’lük bir artışla yükselişe geçti. Öncelikle ödemeler için kullanılan kripto, farklı bir topluluğa sahip ve son zamanlarda benimsenmesinde bir artış gördü. Gate.io kripto borsası verileri, işlem hacminin de yansıttığı gibi BCH’nin işlem sayısında dramatik artış olduğunu gösterdi.

Bitcoin Cash’in değerindeki mevcut yükseliş, bu yılın başlarında protokole getirilen çığır açan geliştirmelere bağlanabilir. Geçtiğimiz ay CashToken ihracına yönelik çok önemli bir yükseltme yapıldı. Özellikle yüksek güvenlikli kasalar, merkeziyetsiz borsalar ve köprülü yan zincirler gibi gelişmiş zinciriçi uygulamalara olanak sağladı.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, kripto para dünyasında ilgi çekici bir oyuncu. Bitcoin’in 2017’de çatallanmasıyla ortaya çıkan Bitcoin Cash, bazı ölçeklenebilirlik sorunlarını ele aldı. Daha hızlı işlem süreleri ve düşük ücretler sunan Bitcoin Cash, günlük işlemlerde kripto para kullanımını gerçeğe dönüştürmeyi amaçladı. Daha büyük bir blok boyutuyla donatılan Bitcoin Cash, her blokta daha fazla işleme olanak tanıyarak aynı anda daha fazla işlemi gerçekleştirme kapasitesini artırıyor.

Kripto para birimini kabul eden ilk büyük isimlerden biri olan çevrimiçi perakendeci Overstock.com, Bitcoin’in yanı sıra Bitcoin Cash’i de kabul ediyor. Ünlü teknoloji odaklı perakendeci Newegg, müşterilerine ödeme seçeneği olarak Bitcoin Cash sunmak için BitPay ile işbirliği yaptı. Microsoft da kullanıcıların Microsoft hesaplarına para eklemek için Bitcoin Cash’i ekledi. Seyahat sektöründe CheapAir ve Travala, uçuş ve konaklama rezervasyonu yapmak için Bitcoin Cash’i kabul etti. Restoranlar ve kafeler de özellikle Tokyo gibi şehirlerde Bitcoin Cash kullanımlaya başladı.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala