Bitcoin (BTC) Teknik Analizi – 2 Ağustos 2022

Bitcoin BTC Teknik Analizi 2 Ağustos 2022

Kripto para piyasası güne 1,048 trilyon dolar ile başlarken lider kripto para Bitcoin (BTC) 22.820 dolardan alıcıları ile buluşuyor. Bir taraftan yeni ülkeler Bitcoin ile ödemeleri yaygınlaştırırken diğer taraftan madenciler yatırımlarını artırıyor. Gelin kripto para piyasasının dalgalı olduğu son günlerde lider kripto Bitcoin (BTC) teknik analizi ne gösteriyor inceleyelim.

Bitcoin BTC Teknik Analizi 2 Ağustos 2022 1

Yüksek profilli şirketlerin yakın zamanlı iflasları, kripto kredi verenlerle ilgili sorunları ve enflasyon ve artan faiz oranlarıyla ilgili endişeleri içeren devam eden krize rağmen, önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 2022 Haziran’daki en düşük seviyesinden toparlandı. Temmuz’u 24.000 dolar eşiğine etkileyici bir toparlanma ile kapattı.

Kripto para piyasasında Haziran ve Temmuz 2022 ayları sıcak düşüş trendleriydi. Bazı yatırımcılar, 2022’de kripto kredi endüstrisindeki likidite sorununun getirdiği sancılı bir kaldıraç azaltma süreci nedeniyle bu aylara olan inançlarını kaybetti.

Celsius, Vauld ve Zepmix dahil olmak üzere birçok borç veren, önemli kripto para birimlerinin ciddi şekilde pazarda satılması nedeniyle para çekme işlemlerini yasakladı ve bu da kripto para birimi sektöründe iş kayıplarına neden oldu.

Bununla birlikte, kripto kışı Temmuz ayında yatırımcılar için kısmen sona erdi, ancak bir dizi yüksek profilli iflas, işlerin henüz onlar için normale dönmediğini gösteriyor. 

Örneğin, kripto borç veren Voyager Digital, Haziran ayında 10 milyar dolarlık kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) çöküşünün ardından 6 Temmuz’da Bölüm 11 iflas koruması talep etmek zorunda kaldı.

Bununla birlikte, Bitcoin toparlanmasıyla birlikte, kripto yatırımcıları tüm bu felaketlerle başa çıktıktan sonra hafif bir ışıltı hissediyorlar. Ayrıca, kripto para piyasası, Haziran ayındaki hayal kırıklığı yaratan sonucunun ardından Temmuz ayında toparlandı. 

Temmuz ayında BTC’nin maliyeti yaklaşık yüzde 20 arttı. Bu, Ekim ayından bu yana en iyi kazancı temsil ediyor. Ağustos ayına girdiğimizde Bitcoin fiyatı neredeyse 24.000 dolar civarındaydı. BTC şu anda 23.045.40 dolardan işlem görüyor ve Nomics verilerinde gösterildiği gibi son 24 saatte işlem hacminde yüzde 11.78 artışla 46.89 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin’in fiyatı Ocak’tan Mayıs 2022’ye kadar istikrarlı bir şekilde düştü ve Mart sonunda 47.445 dolarlık bir kapanış fiyatına ulaştı ve 11 Mayıs’ta 28.305 dolara düştü.

Bitcoin, Temmuz 2021’den bu noktaya kadar 30.000 doların altında kapanmadı. Ancak 13 Haziran’da Bitcoin’in fiyatı Aralık 2020’den bu yana ilk kez aniden 22.000 doların altına düştü. Nomic istatistikleri 17 Haziran’da aylık en düşük seviyenin 17.675 dolar civarında olduğunu gösteriyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala