bitcoinBTC/TRY
1.093.774,86 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
58.901,75 TL 1,17%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.588,22 TL 1,05%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
1.734,84 TL 0,79%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
58.848,25 TL 1,13%
cardanoADA/TRY
10,90 TL 2,33%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 0,87%

Paylaş

Bitcoin (BTC), Son 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

bitcoin btc son 3 ayin en yuksek seviyesine cikti

Havalar ısınmaya başladı. Bahar, Bitcoin’e (BTC) de geldi. Piyasa değerine göre, en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, 46.800 doların üzerine çıkarak iki saatlik bir süre içinde yüzde 4’ten fazla değerlendi. Böylece Bitcoin, son 3 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Bitcoin’de Son 3 Aylık Hasret Bitti: Bahar Rüzgarı

Bitcoin, uzun zamandır 47.740 doların altında seyrediyordu. Ancak son 6 gündür ard arda yükselen BTC, son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 46.800 doları gördü.

bitcoin btc son 3 ayin en yuksek seviyesine cikti 2

Singapurlu QCP, bu yükselişin daha geniş bir ralliye işaret ettiğine dair açıklamalar yaptı. Ayrıca, bu ivmeye bir neden olarak, Luna’da devam eden Bitcoin alımlarını işaret etti. Konuya dair şu açıklama yapıldı:

“Bu hafta Luna Foundation Guard (LFG) 125 milyon USDT’lik BTC alımı yaptı. Bu da haftanın kayda değer bir satın alma akışı oldu. Bu satın alma, TerraUSD (UST) için rezerv olarak sistematik olarak toplam 3 milyar USD değerinde BTC biriktirme planının bir parçası”

Bahar rüzgarının estiği tek kripto para birimi tabii ki Bitcoin değil. Ethereum (ETH) ve diğer birçok kripto para birimi de yüzleri güldürdü. ETH, şubat ayının başında beri en yüksek seviyesi olan 3.250 doları gördü

CoinDesk‘e göre, Dogecoin ve Shiba Inu da sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 3 oranında yükseldi.

Haftalar süren düşük hacimlerin ardından ticaretin hızlanması yatırımcıları güldürdü.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala