Bitcoin (BTC) Hash Oranı Yeni Bir Zirveye Ulaştı

bitcoin btc hash orani yeni bir zirveye ulasti 2

Yeni madencilik ekipmanlarının çevrimiçi hale gelmesiyle birlikte madencilerin Çin’den taşınması, Bitcoin hash oranı Çin’in baskısından kurtulmasına yardımcı oldu. Şimdi ise BitInfoCharts tarafından elde edilen verilere göre; Bitcoin‘in hash oranı saniyede 203,5 exahash ile yeni bir rekor zirveye ulaştı.

Bitcoin Hash Oranı Yeni ATH Belirledi

BitInfoCharts verilere göre; Bitcoin’in hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin‘in hash oranı son 12 ayda, yüzde 47.92 oranında bir artış gösterdi.

bitcoin btc hash orani yeni bir zirveye ulasti

Hatırlatmak gerekirse hash oranı, yeni coin madenciliği yapmak ve ağın güvenliğini sağlamak için gereken toplam bilgi işlem gücünü ifade ediyor.

bitcoin btc hash orani yeni bir zirveye ulasti 3
Kaynak: bitinfocharts.com

Bunun yanında Bitcoin madenciliği zorluğunun bu hafta sonunda 24.98 trilyona çıkması bekleniyor. Madencilik zorluğu, Bitcoin’in hash oranı göre her iki haftada bir otomatik olarak ayarlanıyor. Ağ ne kadar doygun hale gelirse, o kadar çok üretim yapabilir. Ayrıca 3 Temmuz’da Bitcoin zorluğu, hükümetin kripto para madenciliği yasağı ile yüzde 27,94 oranında bir düşüş yaşamıştı.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Bitcoin hash oranındaki artış ile Çin’i geride bıraktığını hatırlatalım. Bunun yanında Çin’de yaşanan kripto para madenciliği yasağına rağmen Bitcoin madencilik hash oranı 2021 yılında yaşadığı yükselişle dikkat çekti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 473.061,43 TL 3,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.698,79 TL 6,25%
tether
Tether (USDT) 13,42 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.922,32 TL 5,39%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,09%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 5,84%
solana
Solana (SOL) 1.281,33 TL 14,67%
xrp
XRP (XRP) 8,08 TL 7,08%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,82 TL 0,09%
polkadot
Polkadot (DOT) 247,32 TL 6,74%
Bağlantıyı kopyala