Bitcoin (BTC) Fiyatı 42 Bin Dolar Seviyesini Gördü!

bitcoin btc 42 bin dolar seviyesini gordu 2

Lider kripto para Bitcoin’de beklenmedik bir düşüş yaşandı. Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde 15.600 doları kaybetti. Bitcoin bugün aniden 47.000 doların altına düştü ve son 24 saatte yaklaşık yüzde 20 kaybetti. Bu durum, Bitcoin fiyatının bir an için yaklaşık 33.000 dolara düştüğü, 15 Mayıs’tan bu yana en büyük günlük düşüş olduğunu gösteriyor.

Ayrıca haberin yazımı esnasında CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin şu anda 47.960 dolar civarında işlem görüyor.

Bunun yanında piyasa hakimiyeti bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da yüzde 20’ye yakın düşüş yaşadı. Ethereum 3 bin 500 doların altına kadar gerileme yaşadı.

bitcoin btc 42 bin dolar seviyesini gordu

Bitcoin 42 Bin Seviyesini Gördükten Sonra El Salvador Dipten Alım Yaptı

Lider kripto para Bitcoin hafta sonuna ani bir düşüş ile giriş yaptı. Yaşanılan bu ani düşüşün, Bitcoin ve kripto satışları da; ünlü yatırımcı Louis Navellier’in geniş çapta beklenen Federal Rezerv “konikleşmesinin” Bitcoin ve kripto balonunu patlatabileceğine dair yaptığı bir açıklama sonrası yaşandı.

El Salvador “düşüşü satın almak” için bir fırsat olarak kullanıyor. Ülkesi bilançosunda Bitcoin tutan ve önceki düşüşlerde madeni para satın alan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, her biri yaklaşık 48.700 dolar karşılığında 150 Bitcoin alımı daha duyurdu. Her düşüşte bilançosuna Bitcoin ekleyen El Salvador geçtiğimiz haftalarda hazinesine 100 Bitcoin daha eklemişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.834,33 TL 0,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.698,37 TL 0,22%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.939,44 TL 1,08%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 14,26 TL 2,69%
xrp
XRP (XRP) 8,13 TL 0,38%
solana
Solana (SOL) 1.199,76 TL 6,37%
terra-luna
Terra (LUNA) 869,86 TL 2,65%
polkadot
Polkadot (DOT) 235,76 TL 3,59%
Bağlantıyı kopyala