Anasayfa Haberler Bitcoin Adresleri Üzerine Yapılmış Sonuçları Şaşırtıcı Analiz

Bitcoin Adresleri Üzerine Yapılmış Sonuçları Şaşırtıcı Analiz

0
Bitcoin Adresleri

Çin’de devlet tarafından yönetilen ve finansal yayın yapan National Business Daily (NBD), geçtiğimiz günlerde tüm Bitcoin adreslerinin bir analizini yaptı. Analize göre şu anda Bitcoin adreslerinin yaklaşık yüzde 0.7’si öncü kripto para biriminin dolaşımdaki arzının yüzde 86.9’unu kontrol ediyor.

Adreslerin %97.2’sinde 1 BTC’den Daha Az Bakiye Bulunuyor

Analizde BTC.com’dan gelen verileri kullanıldı ve bu adreslerin kabaca 62 milyar dolarlık kripto para birimine sahip olduğu saptandı. İçinde bir miktar BTC bulunan 22.65 milyon adresten yüzde 97.2’sinde ise 1 BTC’den az bakiyeye bulunuyor. Bitcoin adreslerinin sadece yüzde 0,7’sinde 10’un üzerinde BTC bulunduğu belirtiliyor. NBD’nin muhabirine göre, bu adreslerin 62 milyar dolarlık değerindeki BTC’yi kontrol ediyor. 1 BTC’den daha az olan yüzde 97,2’lik adresler ise 4 milyar dolardan düşük olan dolaşımdaki arzın yüzde 4,6’sını kontrol ediyor.

Çalışma sonucunda ayrıca en fazla BTC olan adreslerin Binance ve Bitfinex gibi kripto para borsalarına ait olduğu saptandı. Çeşitli büyük bakiyeli adreslerin birden fazla kişiye ait olabileceği ve binlerce kullanıcının fon sağladığı için borsaların en büyük bakiyeli adreslere sahip olması son derece mantıklı duruyor. Muhabir, Bitcoin balinalarının varlığının piyasaya girmek isteyen yatırımcılar için endişe verici olduğunu, çünkü büyük alım ve satım emirlerinin piyasa üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu kaydetti.