Anasayfa Haberler Bitcoin 3.900 Doların Üstüne Bir Türlü Tutunamadı!

Bitcoin 3.900 Doların Üstüne Bir Türlü Tutunamadı!

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir türlü 3.900 doların üstüne tutunamadı. BTC fiyatı şu sıralar 3.863,88 dolardan el değiştiriyor...

0
Bitcoin Fiyatı

Toplam piyasa değeri ile kripto para piyasasının en değerli ilk 20 kripto para biriminin çoğu bugün kırmızıya döndü. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin’in (BTC) fiyatı 3.900 doların altında seyrediyor. Haberin hazırlandığı sırada BTC fiyatı yüzde 0,74 oranında değer kaybı ile 3.863,88 dolar. Mevcut fiyat Pazartesi günü 4.271 doları geçmiş ve aynı zamanda bir hafta önce BTC’nin fiyatı 4.011 dolar seviyelerindeydi.

TOPLAM PİYASA DEĞERİ BAKIMINDAN XRP VE ETH ÇEKİŞMESİ

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi XRP, güç içerisinde nispeten değerini korumayı başardı ve 0,36 dolardan el değiştiriyor. Son 1 haftalık fiyat grafiğine bakıldığında ise XRP’nin fiyatının 0,446 doları görmüş olması ise dikkat çekiyor. Toplam piyasa değeri bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan Ethereum’da (ETH) ise işler XRP’ye göre biraz daha yolunda. Son 24 saatte fiyatını yüzde 2,04 oranında arttırmayı başaran ETH, toplam piyasa değeri ile Ripple’a (XRP) son derece yakın seviyeye geldi.

İlk 20 kripto para birimi arasında Ethereum (ETH) dışında değerini artıran kripto para birimleri ise EOS, Litecoin, Cardano, IOTA, Dash, NEM, Ethereum Classic ve NEO oldu. NEO değerini yüzde 3’den fazla yükseltti. Pazartesi günü 147 milyar dolar seviyelerinde gezen toplam piyasa değeri o günden bu yana yaklaşık 17 milyar dolar eridi. Toplam piyasa değeri ise şu sıralar 130 milyar dolar seviyelerinde geziniyor.