Bit Digital, Kanada Genişlemesini Duyurdu

bit digital kanada genislemesini duyurdu

Bitcoin madencilik şirketleri büyümeye devam ediyor. Bit Digital Baş Strateji Sorumlusu Samir Taba, Bitcoin madencilik şirketi Bit Digital’in neden Kanada genişleme planının olduğunu açıkladı.

Bitcoin Madencilik Şirketi Bit Digital, Kanada’ya Genişliyor

Madencilik şirketi Bit Digital’in Strateji Başkanı Samir Tabar’ın açıklamasına göre şirket Kanada’ya genişleme planı yapıyor. New York merkezli şirket yaptığı açıklamada, Kanada tesisinin “öncelikle hidroelektrikle çalışan bir enerji kaynağı” kullanacağını belirterek iki yıllık bir anlaşma imzalandığını belirtti. Tesis, yaklaşık 650 kripto madencilik donanımına güç verecek ve önümüzdeki aylarda bu miktarın iki katından fazlası olan 1.500 Bitcoin madencilik birimine ev sahipliği yapması planlanıyor. Tabar açıklamasında, şirketin Kanada genişlemesi hakkında iki temel nedeni açıkladı. Bu temel nedenlerden ilki ABD’deki yargı yetkisi risklerinden kaçınma ve aynı zamanda “yenilenebilir güç kaynaklarını” kullanmanın yollarını bulma tekliği olduğunu dile getirdi.

bit digital kanada genislemesini duyurdu 2

Şirket, Bitcoin madenciliği ile ilgili enerji talepleri konusunda temkinli olmayı süreceğini belirtti. Tabar açıklamasında, kriptonun enerji kullanımını savundu ve çoğu zaman Bitcoin madenciliğinin “aksi halde boşa harcanacak olan şebekeden fazla enerji kullandığını belirtti.” Madencilik şirketinin operasyonları bir zamanlar Çin’e kadar uzanıyordu ancak kripto para birimlerinde yaşanan olaylar ve ülkelerin kripto madenciliğine bakış açılarının değişmesi Bitcoin madencilik şirketlerinin operasyonlarını küçültmesine neden olmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
387.093,16 TL 8,58%
ethereumETH/TRY
30.862,40 TL 8,99%
tetherUSDT/TRY
18,07 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,05 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
5.193,97 TL 5,53%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,19 TL 9,66%
cardanoADA/TRY
8,49 TL 11,57%
solanaSOL/TRY
677,16 TL 8,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,27 TL 10,83%
Bağlantıyı kopyala