BIS, Kripto Para Konusunda Rapor Yayımladı

bis kripto para konusunda rapor yayimladiasdd

Kripto para piyasası hareketli bir dönemden geçerken, birçok şirket bu alandaki çalışmalarına devam ediyor. Çıkan son haberlere göre; Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), özellikle çalkantılı bir yılın ardından kripto para söz konusu olduğunda yetkililerin üç farklı yaklaşım izleyebileceğini öne sürdü.

BIS’den Kripto Konusunda 3 Farklı Yaklaşım Sundu

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Kripto risklerini ele alan yeni rapora göre, küresel merkez bankacıları grubu, CBDC ile sağlam yeniliği teşvik etmek için bir alternatif oluşturdu. The Bank of International Settlements’a göre (BIS) yetkililer, sektörü düzenleyebilir, kontrol altına alabilir ya da tamamen yasaklayabilir.

bis kripto para konusunda rapor yayimladiasd

BIS, üç yaklaşımın her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını özetledi ve algıladıkları farklı risklere uygulamak için karıştırılabileceklerini ve eşleştirilebileceklerini kaydetti. Bunun yanında söz konusu raporda, merkezi borsalar gibi ağ geçitleri olmadan, kripto paranın, kullanıcıların özel anahtarlar kullanarak dijital cüzdanlardaki fonlarını kendi kendine saklamasına güvenmek zorunda kalacağı belirtildi.

BIS, sınırsız merkezi olmayan faaliyetleri yasaklamanın zor olduğunu kabul ediyor. Merkezi aracılara yasak getirilmesi daha etkili olabilir, ancak bu tür faaliyetleri başka bir yargı alanına itebilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.736,59 TL 2,02%
ethereumETH/TRY
30.336,00 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,50%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,00%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala