bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,977.68 0.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,154.65 1.52%
bnb
BNB (BNB) $ 600.88 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 153.40 0.19%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548903 3.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507829 0.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15714 2.24%

Birleşik Krallık Vergi Dairesi, Kripto Hakkında Rehber Yayınlayacak

United Kingdom

Birleşik Krallık’ın vergi dairesi HM Revenue & Customs (HMRC), önümüzdeki hafta kripto para birimi vergilendirmesi hakkında yeni bir kılavuz yayınlayacak.

Bu kılavuz ile birlikte, kripto vergisiyle ilgili mevcut iki kılavuz, tek bir kritpo el kitabında birleştirilecek. Bu kılavuzun önümüzdeki dönemlerde duruma göre daha fazla güncellenmesi hedefleniyor.

Aynı kaynaklar, vergi kurumundan farklı rehber içerikleri de bekliyor. BlockFi gibi kripto ödünç vererek gelir kazanma yöntemleri ve stake etme konusunda çeşitli rehberler bekleniyor.

HMRC, yapmış olduğu açıklamada, kripto vergisi hakkında bilgiler içeren yeni bir kılavuz yayınlanacağını doğruladı.

“Kılavuz, müşterilerimize açıklık sağlama konusundaki kararlılığımızı gösteriyor.  Bu bireylerin ve işletmelerin kripto varlıklardaki farklı işlem türlerinin vergi sonuçlarını anlamalarına yardımcı olacak. Ayrıca sektördeki müşterilerin bilgilendirilmesi için daha esnek bir yaklaşım söz konusu.”

HMRC, daha önce kripto vergilendirmesi konusunda tavsiyelerde bulunan iki farklı belge yayınlamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala