Birleşik Krallık Milletvekilleri, Kripto Perakende Ticaretini Ele Aldı

ingiltereden nft sorusturmasi

Son dönemde birçok düzenleyici kurum kripto para birimlerini farklı konular açısından değerlendiriyor. Son olarak İngiliz milletvekillerinden oluşan bir panelde, bir finansal hizmet yerine kumar olarak düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Birleşik Krallık Milletvekillerinden Kripto Açıklaması

Birleşik Krallık son zamanlarda mevcut finansal varlık yasalarını kriptoya özgü yeni kurallarla karıştıracak bir kripto düzenleyici çerçeve üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte Avam Kamarası Komitesi raporunda, Birleşik Krallık Hazine Komitesi, aynı risk, aynı düzenleyici sonuç ilkesiyle tutarlı olarak, perakende kripto ticaretini ve yatırım faaliyetini kumar olarak düzenlemek istiyor.

birlesik krallik milletvekilleri kripto perakende ticaretini ele aldirg

Hazine Komitesi Başkanı Harriett Baldwin, Bitcoin ve Ethereum’un kripto varlıkların toplam piyasa değerinin üçte ikisini oluşturduğunu ve her ikisinin de desteksiz olduğunu iddia etti.

Hazine Komitesi Başkanı Harriett Baldwin konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bir finansal hizmet olarak desteklenmeyen kripto varlıklardaki perakende ticareti ve yatırım faaliyetini düzenlemenin, tüketicileri bu faaliyetin olduğundan daha güvenli olduğuna veya olmadığında korunduğuna inandıran bir halo etkisi yaratacağından endişe duyuyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
621.414,48 TL 0,35%
ethereumETH/TRY
43.230,37 TL 0,40%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.135,17 TL 1,02%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
12,56 TL 2,08%
staked-etherSTETH/TRY
43.214,15 TL 0,33%
cardanoADA/TRY
7,14 TL 6,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,62 TL 1,10%
solanaSOL/TRY
424,24 TL 3,69%
Bağlantıyı kopyala